Advertisement

Northern Middle School honor roll

February 17, 2008

Northern Middle School



Third Marking Period

Distinguished Honor Roll

Grade 6 - Connor D. Abeles, Daniel J. Chevalier, Cole M. Conrad, Nicholas C. Degrange, Kristen T. Downing, Nicole M. Downing, Peter M. Durham, Jordon C. Edlund, Nicholas G. Karlen, Gabriella A. Manilla, Christopher S. Mattax, Rachael S. McCullough, Michaela L. Moody, Dori L. Nance, Lindsey N. Renner, Kelley E. Schmidt, Theodore K. Schoeck, Eric Shao, Jennifer A. Shepheard.

Grade 7 - Caroline R. Bradford, David N. Brandenburg, Amy L. Calandrelle, Troy F. Carbaugh, Marilou Chanel, Kirstie L. Coombs, Alexa C. Dumpe, Darrell J. Fowler, Joe F. Hamilton, Andrew J. Higgins, Olivia A. Jones, Adrienne I. Kramer, Amanda K. Krehbiel, Max J. Kross, Margaret P. Manspeaker, Destinee S. Morrow, Sophie C. Mott, Austin L. Norr, Maxwell Ober, Nathaniel J. Parchment, Nathaniel D. Philp, Zane E. Schreiber, Alyssa C. Smith, Aaron M. Staley, Conner R. Troxell, Hunter M. Williams, Caroline M. Wills, Andrew M. Yacyk.

Advertisement

Grade 8 - Edward C. Beachley, Lex A. Bondoc, Bernard C. Cabatit, Samantha M. Culp, Christen N. Fairley, Erika D. Kline, Ashleigh B. McCoy, Rajan R. Patel, Peter E. Perini, Taylor N. Spickler.

Honor Roll

Grade 6 - Niaja A. Alford, Nkayla A. Alford, Havyn R. Allen, Brittany A. Appleby Rumon, John B. Baker, John M. Balint, Adam R. Barnhart, Crosse M. Barvinchack, Sarah M. Bentley, Meghan E. Berry, Nicholas J. Berry, Brianna N. Boger, Alyssa A. Brands, Garrett A. Carbaugh, Daeqwne W. Carter, Dereck E. Cermeno, Alexandra N. Chinn, Makayla R. Claiborne, Kirsten G. Claudy, Joshua A. Colliflower, Leah M. Colvin, Daniel G. Conlon, Caitlin D. Cremins, Brian P. Davis, Chantelle I. Dominguez, Brock W. Doyle, Madeline R. Dunn, Frederick C. Durham, Nickolas C. Everly, Jessica A. Farnum, Alexa J. Fauber, Katherine M. Fowler, Casey G. Goodrich, Karen V. Hade, Lauren E. Harbaugh, Lauren E. Harden, Laiaunya M. Hart-Mooney, Esther E. Hayes, Nayreka Hormozi, Reed G. Jimenez, Tirzah M. Joyce, Cameron M. Kenworthy, Morgan B. Kenworthy, Ambrielle B. Kolb, Morgan P. Kolson, Andrew J. Kopka, Tristin L. Laflame, Amber L. Larkin, Aashiq K. Malachi, Esther Malone, Anthony D. Marinelli, Jasmine Marshall, Kyle E. Marston, Porter A. Mason, Megan R. McCarty, Thomas E. Milner, Dakota S. Pallett, Brooke M. Passarell, Amanda L. Paugh, Austin L. Pogue, Nichalas M. Reyes, Camden A. Rigsby, Garrett E. Rockwell, Noah D. Shackelford, Michael A. Sharer, Kameryn R. Socks, Samantha A. Spivak, John D. Stouffer, Jamie E. Stevenson, Lindsay D. Strehle, Jacob S. Thompson, Emily D. Unger, Curtis J. Warnick, Forrest G. Williams, Samiyah S. Williams.

Grade 7 - Zeyzhan Aliyeva, Tre Anderson, Kianna M. Blount, Michael A. Bowen, Chance L. Bowers, Andrew R. Brady, Brady L. Breen, Diamond T. Campbell, Sarah A. Carr, Anna R. Compton, Brandon E. Dayhoff, Samuel Dejesus, Briana N. Dick, Yi Lin Fan, Jair Farfan Salazar, Amber B. Fisher, Zoe S. Garcia, Marisa E. Geller, Taylor M. Griffin, Britni D. Harsh, Jessica L. Hornbaker, Emily B. Irwin, Samantha Kendle, Selena C. Kendle, Connor T. Lachemann, Caleb A. Lyle, Anna K. Marschner, Regan V. Marshalleck, Abigail Martinez, Olivia J. McPherson, Joshua T. Moats, Lois J. Montes, Noah Mun, Tyler J. Odell, Xena S. Perry, Kevin L. Proctor, Taylor L. Rigsby, Benjamin W. Roberts, Samuel C. Robertson, Kayla M. Schenning, Garrett J. Singer, Zackery A. Stottlemyer, Jessica C. Thwaite, Jason R. White, Amanda L. Willis, Danielle N. Wissinger, Karrie N. Wood.

Grade 8 - Rebecca L. Amalfitano, Aetagan Arivalahan, Paige A. Bamonto, Anne H. Beachley, Samantha E. Beard, Alijah K. Benson, Wes H. Cooper, Elisabeth A. Crist, Steven A. Danner, Anthony J. Dattilio, Ariel N. Dick, Sharon Dominguez, Paul R. Engle, Jennelle I. Farnum, Chad M. Feigley, Ahmad T. Fields, Autumn R. Fisher, Carmen Gilliam, Niklas C. Grahn, Rachel H. Greenwald, Abby M. Harp, Ryan C. Hartsock, Trey J. Jessie, Kayla C. Johnson, Mollie Johnson, Winston C. Jones , David F. Kirby, Samantha M. Lowe, Ashley J. Malcolm, Tyler C. Maust, Stephanie E. Milani, Sarah G. Millman, Jason K. Moody, Daved R. Paddack, Gabriel S. Philp, Philip A. Pietro, Amy N. Reamy, Bethany R. Reamy, Victoria P. Robinson, Ethan C. Robison, Taylor A. Rockwell, Oscar Shao, Aydynbek Shubladze, Benjamin Z. Shuster, Colby L. Sirbaugh, Emily A. Smith, Stefanie H. Smith, Jacquelyn T. Stewart, Patricia L. Tolbert, Alimbeg B. Tsereteli, Amanda D. Underwood, Alexander B. Unger, Vivian R. Urzua, Jordan L. Whittington, Megan M. Willard.

The Herald-Mail Articles
|
|
|