Advertisement

E. Russell Hicks Middle School honor roll

February 03, 2008

E. Russell Hicks Middle School



Third marking period

Distinguished Honor Roll

Grade 6 - Kyle A. Abbott, Sarah A. Anderson, Abigail K. Appel, Dylan Ardinger, Julia E. Becker, Trisha L. Bevan, Alan D. Clark, Richard G. Coleman, Antonio C. Decastro, Christian Doub, Chase M. Eichelberger, Alyssa M. Garland, Mariya Garner, Nicole T. Goodnough, Isiah M. Gordon, Travis A. Haley, Brittany Hamilton, Jenna L. Hammond, Kristen E. Haupt, William L. Heinrich, Kevin Henson, Tyrone L. Hill, Jonathan M. Howard, Whitney A. Jarrett, Austin T. Johnson, Bijal A. Kikani, Micah D. Knopp, Alexander Miller, Alexus K. Miller, Daniel C. Moreland, Brandon A. Payne, Hannah M. Pickerall, Heather R. Pickerall, Joseph C. Rohr, Samantha J. Rossiter, Anthony J. Rostek, Ryan N. Rowe, Jordan A. Sarno, Rachel E. Shank, Sydney J. Sheasley, Abigail L. Snyder, Valeri C. Sollitto, Brittnea Sprankle, Clyde Staley, Miriam D. Tasker, Nehemiah M. Teferi, Whitley L. Tobei, Kelsey P. Winters.

Grade 7 - Brianna M. Adams, Dylan C. Appel, Halima F. Bayoh, Michaela R. Brewer, Laikyn A. Cook, Tatianna Diz, Darius Dobre Mofid, Daniel S. Hockensmith, Marshall A. Hoffmaster, Dallas L. Keister, Kayleigh A. McDonald, Corey D. Reasner, Jessica Seredich, Andrew C. Young.

Advertisement

Grade 8 - Christina D. Brogaard, Jordan E. Bucher, Uzair Q. Burmi, Samantha Collins, Rebecca L. Delauter, Brigitte I. Grewe, Harley S. Harrison, Kacey J. Keith, Danielle C. Langley, Umar Mahmood, Alvin J. Muthoka, Sean M. Przywieczerski, Charles Y. Tark, Jessica L. Taylor, Maranatha M. Teferi.

Honor roll

Grade 6 - Ciara C. Agfalvi, Emrakh Akhmedov, Asia C. Anderson, Taylor C. Anderson, Kaylee M. Asper, Katlyn M. Banks, Randall K. Banks, Quinton L. Barr, Elizabeth M. Bender, Nancy D. Bennett, Samuel B. Blevins, Jade C. Boone, Preston C. Boone, Tyler Bradshaw, Rebecca L. Breeden, Michael S. Burgess, Kelley N. Calandrelle, Amber E. Castro, Rheyanah C. Clayton, Kieth A. Daley, Jonathan F. Deoliveira, Katrice M. Dickson, Richard Dobson, Shannon M. Downes, Amanda R. Downey, Kayla R. Dunsworth, Jacob W. Englehart, Emanuell Ferguson, Diana E. Flores, Joseph V. Forti, Jordan T. Foster, Ashley M. Frisch, Luke A. Giancola, Hunter S. Gift, Caleb M. Godwin, Stephanie Gonzalez, Amber C. Goodwin, Katherine E. Granados, Michelle R. Green, Madolyn B. Guillard, Amanda E. Harrast, Ralph M. Helms, Chance A. Hendershot, Leighann N. Hengemihle, Sarah E. Higgins, Derrick T. Johnson, Nyisha M. Jones, Sarah E. Jones, Heaven Lei J. Kees, Lilah Kimmel, David E. King, Daryl Knode, Benjamin F. Knopp, Alicia D. Lightner, Jacob A. Loudin, Marcelo Marroquin, Thomas B. McCaw, Nickolas McCoy, Ladarius D. McCurry, Loren D. McDonald, Kellilyn Meyer, Jacob R. Miller, Julian D. Miller, Sabry Mkamba, Mindy Mocchi, John Mohr, Kelsey L. Morgan, Joseph T. Murdoch, Katie E. Myers, Mary M. O'Connell, Steven L. Paniagua, Brianna L. Payne, Datie Persinger, Kira B. Poole, Jessica Quintanilla, Robert A. Rheam, Jonathan D. Rivera, Branden S. Rowe, Erica D. Sagal, Andrew Sandeen, Anjelica L. Scott, Christopher A. Smith, Courtney A. Smith, Isiaha M. Smith, Matthew T. Sollenberger, Kyle W. Speck, Sara B. Springirth, Miranda Stein, Ashley Stouffer, Donavan J. Taylor, Nicholas C. Toms, Bat Walker, Devin J. Walsh, Bridget A. Wasko, Erik M. Winger, Jeremy A. Wright, Noah T. Wright, Madeline W. Ziolkowski

Grade 7 - Nina Alvarez, Logan M. Appel, Jordan C. Barker, Megan N. Bell, Meghan L. Blair, Samantha L. Bosco, Darion M. Brown, Scott E. Brown, Marcus D. Burrs, Robert M. Coats, Rylie E. Conner, Shante Cotledge, James M. Curry, Amanda B. Deavers, Jonathan M. Dobbins, Farron M. Dutrow, Erica Feigley, Vicky M. Flores, Hayley N. Freeman, Tyler S. Gall, Mikaela B. Gift, Hunter J. Glass, Kevin P. Griffin, Tiffany N. Henson, Ashlyn P. Hinkle, Ebony S. Hughes, Matthew C. Jones, Rachel L. King, Sheldon K. Lawrence, Brandon D. Leather, Juliet E. Marenco, Austin T. Marston, Destiny N. Martz, Jamehre T. McElroy, Aaron M. McFarland, Kevin M. McMahon, Emily D. Mellott, Raymond E. Moats, William C. Moats, Rebecca M. Navarro, Madeleine M. Niang, Victoria C. Pearl, Devin J. Pulley, Cody H. Rachor, Kristen V. Rand, Christopher M. Rhinehart, Aaron Roby, Beatrice R. Rolea, Matthew W. Sebright, Polly Simpson, Summit Soeung, Che I. Swayne, Helen Y. Tark, Leslie Y. Tark, Judith A. Thomson, Andrew S. Volz, Ariana D. Walsh, Brianna M. Williams, Octavia M. Wilson, Eric C. Wirfs, Stephanie E. Young, Chance L. Younker

Grade 8 - Danielle L. Abbott, Sydrake S. Abdi, Savon D. Ambush, Breanna M. Bailey, Christopher L. Benner, Sarah D. Bjerga, Eric T. Boutieller, Merceydes Bowser, Michaela M. Boyle, Jordyn L. Buzzerd, Amber E. Carlin Brown, Aurora Castillo, Justin T. Dalmau, Melissa F. Deoliveira, Bryton D. Hansen, Chevelle R. Horchner, Jessica M. House, Shelbi N. Ives, Laci D. Johnson, Timothy C. Kasella, Teri J. Keller, Drake E. Kessell, Melody A. Kight, Marcus S. Lawson, Awais K. Malik,, Courtney Martin, Hayley J. McCoy, Connor J. McHose, Joshua E. Meyer, Jeffrey M. Morrison, Richard Mounts, Zachary L. Nalley, Tyler A. Notarianni, Isaac D. O'Brien, Tyler J. Pegher, Cortney A. Repp, James M. Rice, Aaron N. Rodgers, Richard A. Rostek, Luke R. Shindle, Rebecca E. Simons, Michael E. Skeeter, Alexis D. Small, Stephanie A. Swope, Travis L. Thorpe, Jazmine S. Tobei, Dalton R. Udovich.

The Herald-Mail Articles
|
|
|