Advertisement

Grace Academy honor roll

December 03, 2007

Grace Academy



First quarter 2007-08

Distinguished honor roll

Grade 3 - Harrison Barger, Miranda Binkley, Lauralyn Brown, Ruthie Buser, Christian Drury, Sara Gsell, Mary Hykes, Mark Koontz, Meghan Leather, Benjamin Quirple, Madelyn Smith, Chloe Sprecher, Matthew Strite.

Grade 4A - Marissa Swope, Katie Wingert.

Grade 4B - Gabriel Armstrong, Caitlin Kline, Madison Null, Makaleigh Roberts, Savannah Shepherd.

Grade 5A - Ashton Binkley, Jacob Buwalda, Jennifer Delauter, Joseph Frey, Benjamin Gsell, McKenna Hough, P.J. Patalinghug, Jocelyn Quirple.

Grade 5B - Brittany Horchner, Michael Ritenour.

Grade 6A - Gracie Buser, Heather Groves, Natalie Kauffman.

Grade 6B - Jordan Aikens, Kara Burkett, Lauren Kline, Paul Previti.

Grade 7 - Jeb Shingler.

Advertisement

Grade 8 - Sarah Stayer.

Grade 9 - Victoria Broadwater, Kaitlyn Mitchell, Samraat Saxena.

Grade 10 - Kenny Frederickson, Danielle Kesecker, Caleb Serafini, Jamie Shurnitski.

Grade 11 - Hannah Barger, Isaiah Kimpel, Keith Sandell, Steven Wolfe.

Grade 12 - Benjamin Barnett, Ashley Frederickson, Katelyn Hardcastle, Noah King, Robert Wolfe III.

Honor roll

Grade 3 - Sarah Cartwright, William Clarke, Hannah Colvin, Emma Cross, Kirby Edwards, Dakota Ellis, Paige Fisher, Chase Garber, Christopher Leatherman, Abigail Myers, Macie Null, Nicholas Schaffer, Brianna Steward.

Grade 4A - Amanda Eby, Caleb Garner, Gabriella Rinehart, Sara Smith, Toby Sowers.

Grade 4B - Cody Barnhart, Paige Dawson, Joshua Jamison, Shanee Smith, Morgan Wallech.

Grade 5A - Morgan Crespo, Rebecca Gosnell, Andrew Jamison, Rebecca Leatherman, Madyson Rohrer, Colton Shingler.

Grade 5B - Sara Farmer, Kaylee Griffith, Evan Rosenthal.

Grade 6A - Ian Burnett, Kristian Carroll, Emily Fouke, Marissa Frederickson, Cole Helman, Dylan Rohrer, Rachel Rowe.

Grade 6B - Leah Bushman, Edward Hensley, Brooke Morgan, Rachel Turner.

Grade 7 - Rebecca House, Lauren Serafini, Camryn Steward, Devon Umstead, Marley Weagley.

Grade 8 - Joshua Buwalda, Whitney Durr, Daniel Frederickson, Peter Hykes, Kelsey Koontz, Julia Previti, Samantha Roberts, Camille Sprecher.

Grade 9 - Victoria Aikens, Katherine Carroll, Mary Forsyth, Christopher Fuss, Sara Golden, Brianna Kimpel, Matt Koontz.

Grade 10 - Kyle Burkett, Andrew Michael, Zack Morgan, Erica Null, Elizabeth Roane.

Grade 11 - Shane Burkett, Jeffrey Elliott, Kayla Previti, Joel Reynolds, Kara Rudisill.

Grade 12 - Lauren Cox, Megan Everett, Lauren Martin, Rebecca Morgan, Thomas Rock, Kelsie Shaffer, Yolanda Smith.

The Herald-Mail Articles
|
|
|