Advertisement

Northern Middle School honor roll

October 28, 2007

Northern Middle School



First marking period

Distinguished honor roll

Grade 6 - Connor D. Abeles, Alyssa A. Brands, Dereck E. Cermeno, Daniel J. Chevalier, Kirsten G. Claudy, Daniel G. Conlon, Cole M. Conrad, Nicholas C. Degrange, Kristen T. Downing, Nicole M. Downing, Madeline R. Dunn, Frederick C. Durham, Peter M. Durham, Jordon C. Edlund, Katherine M. Fowler, Mark A. Grunberg, Nicholas G. Karlen, Rachael S. McCullough, Lindsey N. Renner, Theodore K. Schoeck, Lindsay D. Strehle.

Grade 7 - Kianna M. Blount, Caroline R. Bradford, Andrew R. Brady, Amy L. Calandrelle, Troy F. Carbaugh, Kirstie L. Coombs, Tayrone A. Domenech, Emily L. Floyd, Emily B. Irwin, Olivia A. Jones, Adrienne I. Kramer, Margaret P. Manspeaker, Abigail Martinez, Destinee S. Morrow, Sophie C. Mott, Maxwell Ober, Nathaniel J. Parchment, Nathaniel D. Philp, Kevin L. Proctor, Taylor L. Rigsby, Benjamin W. Roberts, Samuel C. Robertson, Zane E. Schreiber, Aaron M. Staley, Jessica C. Thwaite, Conner R. Troxell, Amanda L. Willis, Caroline M. Wills, Andrew M. Yacyk.

Advertisement

Grade 8 - Rebecca L. Amalfitano, Paige A. Bamonto, Edward C. Beachley, Lex A. Bondoc, Jennelle I. Farnum, Erika D. Kline, Ashleigh B. McCoy, Stephanie E. Milani, Sarah G. Millman, Peter E. Perini, Gabriel S. Philp, Aydynbek Shubladze, Stefanie H. Smith, Taylor N. Spickler, Vivian R. Urzua, Megan M. Willard.

Honor roll

Grade 6 - Niaja A. Alford, Nkayla A. Alford, Havyn R. Allen, Brittany A. Appleby Rumon, Stephen J. Ashby, John B. Baker, John M. Balint, Adam R. Barnhart, Joshua M. Barron, Crosse M. Barvinchack, Robert Behrens, Sarah M. Bentley, Meghan E. Berry, Nicholas J. Berry, Garrett A. Carbaugh, Daeqwne W. Carter, Alexandra N. Chinn, Makayla R. Claiborne, Joshua A. Colliflower, Peter W. Crampton, Caitlin D. Cremins, Brian P. Davis, Chantelle I. Dominguez, Nickolas C. Everly, Cheyenne A. Fairfax, Jessica A. Farnum, Alexa J. Fauber, Richard L. Fraley, Corissa M. Gaither, Casey G. Goodrich, Kierstan A. Gorsuch, Cindy E. Guerra, Karen V. Hade, Lauren E. Harbaugh, Lauren E. Harden, Laiaunya M. Hart Mooney, Esther E. Hayes, Nayreka Hormozi, Reed G. Jimenez, Tirzah M. Joyce, Kylie M. Kenney, Cameron M. Kenworthy, Morgan B. Kenworthy, Ambrielle B. Kolb, Morgan P. Kolson, Andrew J. Kopka, Tristin L. Laflame, Amber L. Larkin, Serena A. Linares, Ashley M. Lopez, Aashiq K. Malachi, Esther Malone, Gabriella A. Manilla, Anthony D. Marinelli, Kyle E. Marston, Christopher S. Mattax, Megan R. McCarty, Jean D. McKoy, Thomas E. Milner, Michaela L. Moody, Dori L. Nance, Alexandra M. Paddack, Dakota S. Pallett, Amanda L. Paugh, Alexander J. Pickett, Austin L. Pogue, Nichalas M. Reyes, Camden A. Rigsby, Garrett E. Rockwell, Noah D. Shackelford, Michael A. Sharer, Jennifer A. Shepheard, Ferkhat S. Shubladze, Kameryn R. Socks, Jamie E. Stevenson, Jacob S. Thompson, Fatim D. Toure, Emily D. Unger, Fabian E. Viera, Curtis J. Warnick, Colton L. Wilkins, Bess Ann D. Williams, Forrest G. Williams, Samiyah S. Williams.

Grade 7 - Tre Anderson, Suzanne E. Bechtel, Chance L. Bowers, David N. Brandenburg, Sydney M. Breidenstein, Tyler K. Brown, Tyanni Brunson, Rachel J. Burke, Diamond T. Campbell, Sarah A. Carr, Marilou Chanel, Anna R. Compton, Reginald E. Daniel Jr., Alex M. Dattilio, Samuel Dejesus, Briana N. Dick, Alexa C. Dumpe, Jair G. Farfan Salazar, Amber B. Fisher, Tyrus A. Fleetwood, Darrell J. Fowler, John R. Galvin, Taylor M. Griffin, Joe F. Hamilton, Evan M. Harrell, Britni D. Harsh, Andrew J. Higgins, Derek A. Jimenez, Samantha Kendle, Selena C. Kendle, Emily F. King, Treyvon T. King, Amanda K. Krehbiel, Max J. Kross, Megan D. Lesznar, Carly P. Lewis, Siena M. Lund, Auston R. Luster, Caleb A. Lyle, Anna K. Marschner, Regan V. Marshalleck, Olivia J. McPherson, Joshua T. Moats, Colleen D. Moulton, Noah Mun, Allison L. Nichols, Tyler J. Odell, Xena S. Perry, Cameron C. Powell, Kayla M. Schenning, Adam J. Shuster, Aiman N. Siddiqui, Garrett J. Singer, Alyssa C. Smith, Zackery A. Stottlemyer, Jorge I. Vera, Elleshamma A. Walker, Jason R. White, Haley L. Wickline, Brianna M. Williams, Hunter M. Williams, Danielle N. Wissinger, Karrie N. Wood.

The Herald-Mail Articles
|
|
|