Advertisement

Springfield Middle School honor roll

October 28, 2007

Springfield Middle School



First marking period

Distinguished Honor Roll

Grade 6 - Julianne Baker, Lindsey Beckley, Sarah Browning, Brandon Carter, Haley Carter, Matthew Clopper, Kimberly Cunningham, Jordan Davis, Helen Domsky, Corey Ellis, Alexis Evans, Tobin Frevert, Karli Grimes, Carly Hanna, Cy Hudson, Wyatt Hudson, Joshua Kisalita, Aaron Koons, Carol Leung, Connie Leung, Kira Link, Lindsay Litten, Kristina Miller, Katelyn Mumma, Meghan Murray, Madison Nordyke, Neerav Patel, Christian Rudisill, Benjamin Schaefer, Chelsey Scott, Jordyn Severt, Geraghty Showe, Abigail Socks, Donavan Taylor, Veronica VanMetre, Brett Weaver, Brooklyn Welch, Sarah Young.

Grade 7 - Brooke Alton, Kevin Barnhart, Cody Bowman, Amanda Brechbill, Kristen Brown, Ashley Burroughs, Cody Chaney, Ashley Dehaven, Madison Depew, Stephen Flessner, Emily Grumbine, Megan Heller, Jenna Hott, Lindsey Hout, Reid Keplinger, Caitlyn Kinzer, Alyssa Marker, Connor McNaney, Joshua Miller, Melissa Miller, Brent Moyers, Karina Plakushcha, Sabrina Smith, Allison Staubs, Stephanie Streeter, Caroline Strite, Haley Sweigert, Samantha Taylor, Rachael Wiseley, Victoria Wiseley, Kevin Zeger.

Advertisement

Grade 8 - Casey Arnone, Irene Cunningham, Brandon Draper, Julia Eckstine, Tracy Forcino, Evan Hardy, Bethany Henson, Peyton Koester, Samantha Metz, Erica Murray, Casey Osborne, David Seredich, Emily Taylor, Todd Welch, Kelsey York.

Honor roll

Grade 6 - Jodeci Albertson, Riley Arnone, Janet Asbury , Tristan Baker, Cory Bialas Marshall, Charles Blickenstaff, Victoria Boward, Alexandra Bowers, Lindsay Bradfield, Hailey Bricker, Bryan Choto, Sterling Christy, Donald Churchey, Samantha Cline, Dalton Condo, Aryn Crawford, Cameron Cross, Coltan Dagenhart, Emoine Davis, Kathleen Davis, Kyra Detrick, Devin Ehle, Jade Eichelberger, Quinton Embly, Hannah Fair, Christie Garrett, Taylor Gay, Amanda Godwin, Kayla Green, Kelsey Haines, Matthew Hamilton, Hannah Hamsher, Blake Harne, Kaitlyn Harsh, Patrick Hart, Steven Hart, Tressa Hawbaker, Karlee Head, Alexandra Henry, David Hess, Tatyana Hodges, Alexandria Hott, Lauren Housel, Megan Howes, Alexis Jack, Brandon Jackson, Dominque Jackson, Amber Jacobus, Victoria Janni, Caroline Johnson, Bryce Karn, Jack Kelly, Melanie King, Brandon Kline, Dalton Kline, Kerri Kline, Sarah Kubala, Austin Lambright, Taylor Lamp, Jessica Libert, Kirstin Linn, Phillip Lloyd, Lindsey Long, Tyler Long, Courtney Malott, Gage Markley, Heather Martin, Kali Martin, Daniel Mata, Andrew McEwen, Bailey McHale, Collin McVicker, Jonathan Mehalko, Zachery Middlekauff, Cheyenne Miller, Megan Miller, Miranda Mills, Evan Mohn, John Munro, Nicholle Nalley, Erin Palmer, Rachel Patterson, Renee Poffenberger, Victoria Rhodes, April Robison, Salina Rowe, Kevin Rudolph, Dijellza Ruqi, Cheyenne Sampson, Philip Schnurr, Wyatt Scriever, Courtney Seavolt, Savana Selzer, Janae Severt, Abigail Shank, Carly Shaw, Cody Shoemaker, Jordan Shoemaker, Elijah Shook, Joseph Shoop, Robin Shoop, Jordyn Short, Samantha Sluger, Paige Slusarz, Cole Smith, Vasile Stadnitchii, Elizabeth Stains, Regan Stout, Krystle Stoy, Rebecca Sullivan, Micah Tate, Emily Taylor, Katrina Timbers, Shilea Turner, Ian Walters, Shirley Weaver, Samantha Webb, Christopher Werder, Krista Wiles, Rachel Wiles, Hope Wolford, Connor Younkers, Dominic Yonkers, Amanda Zabala.

Grade 7 - Neil Albin, Lisa Artz, Justin Bagent, Alexis G.Bailey, Olivia Baker, Samantha Barnes, Brandon Barnhart, Nicholas Berchock, Kaitlyn Blankenship, Celine Blondeaux, Ryan Boward, Courtney Breeden, Teela Brown, Courtney Bryan ,John Carty, Stacey Christy, Mida Clipp, Ryan Crabtree, Caroline Crawford, Rebecca Crown, Alantre Dorsey, Zachary Faith, Casie Files, Moriah Garling, Cyane Green, Paige Groves, Brandi Hambleton, Matthew Hassler, Terrence Hodges, Zachery Hopkins, Miranda Hose, Jacob Hughes, Melissa Hull, Abeera Hussain, Kelsey Hutzell, Rajon Imes, Connor Johnson, Devin Joia, Ginger Kays, Justin Kennedy, Brooke Keplinger, Kelsey Kidwell, Craig Koons, Krista Lang, Robert Leatherman, Austin Loar, Scott Long, Bradley Lundberg, Adam Merone, Casey Miller, Matthew Miller, Alec Morris, Colton Myers, Andrea Nunnally, Tylor Oldham, Dillon Palmer, Jean Paul, William Peterson, Jessica Pine, Ben Robinson, Emory Rowland, Natalie Rudisill, Larissa Saunders, Benjamin Seibert, Brianna Sellers, Angel Sexton, Ryan Shank, Kaylenna Shoop, Raven Shumaker, Ceaira Smith, Aubrey Sparks, Sean Stoneberger, Dylan Stouffer, Aaron Taylor, Seth Thompson, Brandyn Tosten, Hannah Tosten, Sarah Tuell, Miranda Valentine, Kristina Vanoy, Brett Vitkun, Page Wade, Quentin Watson, Brian Weyant, Madison Whittington, Jeremy White, Malik White, Jacob Wiles, Nicholas Williams, Haley Wolff, Kaylee Yumlu, Jesse Zeger.

The Herald-Mail Articles
|
|
|