Advertisement

Zonis Invitational

April 01, 2007

Girls

Teams: 1. Williamsport 112 1/2; 2. Jefferson 92; 3. Boonsboro 79; 4. Brunswick 69; 5. Hedgesville 54 1/4; 6. Martinsburg 45; 7. North Hagerstown 44; 8. Fort Hill 35; 9. Smithsburg 25 1/4; 10. Catoctin 14; 11. South Hagerstown 12

100 - McCallum (Br) 12.5; 2. Ritter (NH); 3. Adams (SH); 4. Garvin (NH); 5. Morgan (Ma); 6. Craig (SH).

200 - 1. McCallum (Br) 26.2; 2. Harnett (Bo); 3. Scott (NH); 4. Armstrong (J); 5. Emanual (W); 6. Greisham (Ma).

400 - 1. McCallum (Br) 61.0; 2. Harnett (Bo); 3. Emanual (W); Smithyman (Br); 5. Armstorng (J); 6. Palmer (W).

800 - 1. Twigg (FH) 2:31.9; 2. Smithyman (Br); 3. Atha (W); 4. Mancini (Sm); 5. Ruft (J); 6. Nickerson (J).

Advertisement

1600 - 1. Twigg (FH) 5:43.4; 2. Swisher (Br); 3. Boucher (J); 4. Brian (W); 5. Malini (Sm); 6. Hardy (W).

3200 - 1. Boening (J) 11:51.7; 2. Forsythe (W); 3. Emmert (Ma); 4. Fisher (Br); 5. Badell (Br); 6. Wheeler (H).

100H - 1. Scott (H) 16.8; 2. Robinson (Ma); 3. Rude (H); 4. Taylor (W); 5. Williams (Ma); 6. Palmer (W).

300H - 1. Taylor (W) 51.8; 2. Wilkenson (Ma); 3. Miller (H); 4. McLoughlin (J); 5. Burkhart (M); 6. Rude (H).

400 relay - 1. Jefferson 51.9; 2. Hedgesville; 3. Williamsport; 4. South; 5. Martinsburg; 6. North.

800 relay - 1. North 1:49.7; 2. Jefferson, 3. Martinsburg, 4. Smithsburg, 5. South, 6. Brunsiwck.

1,600 relay - 1. Williamsport 4:22.2; 2. Fort Hill; 3. Martinsburg; 4. Jefferson; 5. Boonsboro; 6. North.

3,200 relay - 1. Jefferson 10:33.7; 2. Williamsport; 3. Fort Hill; 4. Smithsburg; 5. Boonsboro; 6. North.

High jump - 1. Broadwater (W) 5-0; 2. Dubois (C); 3. Holmes (Bo); 4. Leffler (Bo), Rockwell (Bo) 6. Mellott (W).

Long jump - 1. Harnett (Bo) 16-5; 2. Scott (H); 3. Hamilton (NH); 4. Malin (H); 5. Wilkenson (Ma); 6. Pettner (NH).

Triple Jump - 1. Taylor (W) 32-1 1/4; 2. Broadwater (W); 3. Garvin (NH); 4. Holmes (B); 5. Garling (W); 6. Kauffman (FH).

Pole Vault - 1. Farr (Bo) 8-0; 2. Allen (J), Moffet (Bo); 4. Keplinger (W), Law (Sm); 6. 4-way tie.

Discus - 1. White (J) 98-0; 2. Low (J); 3. Johnson (Bo); 4. R. McCallum (Br); 5. Stevenson (J); 6. Brown (H).

Shot Put - 1. Johnson (Bo) 32 1/4; 2. Kittel (Sm); 3. Maze (C); 4. Gardenar (J); 5. McCallum (Br); 6. Brown (H).

Quadrathlon (200, 800, long jump, discus) - 1. Jessica Johnson (W).

Boys

Teams: 1. Middletown 117 1/2; 2. Jefferson 91; 3. Hedgesville 79 1/2; 4. Brunswick 74; 5. Williamsport 47; 6. Smithsburg 46; 7. Martinsburg 39; 8. South Hagerstown 30; 9. North Hagerstown 29; 10. Boonsboro 24; 11. Fort Hill 11; 12. Catoctin 1.

100 - 1. Hasan (NH) 11.0; 2. Brown (Sm); 3. Reed (H); 4. Cato (Ma); Leonard (H); Newman (J).

200 - 1. Hasan (NH) 22.4; 2. Brown (Sm); 3. Reed (H); 4. Leonard (H); Trettle (Br); Hockman (H).

400 - 1. D. Trettle (Br) 53.0; 2. A. Trettle (Br); 3. Shaffer (H); 4. tie Poper (Sm), Mosley (S); 6. Shaffer (Mi).

800 - 1. Parker (Mi) 2:03; 2. A Trettle (Br); 3. Boyer (Mi); 4. Gardenhour (W); 5. Burton (Mi); 6. Belotte (H).

1,600 - 1. Parker (Mi) 4:43.4; 2. Boyer (Mi); 3. D. Trettle (Br); 4. Belotte (H); 5. Johnston (NH); 6. Parker (C).

3,200 - 1. Lilley (W) 9:59.6; 2. Hampshire (J); 3. Green (Mi); 4. Leden (J); 5. Former (J); 6. Moser (Br).

400 relay - 1. Jefferson 44.9; 2. Hedgesville; 3. North; 4. Martinsburg; 5. Middletown; 6. South.

800 relay - 1. Jefferson 1:34.6; 2. South; 3. Smithsburg; 4. Williamsport, 5. Brunswick; 6. Middletown.

1,600 relay - 1. Jefferson 3:41.4; 2. Williamsport; 3. Hedgesville; 4. Smithsburg; 5. Middletown; 6. Martinsburg.

3,200 relay - 1. Middletown 8:44; 2. Martinsburg; 3. Williamsport; 4. Jefferson; 5. Hedgesville; 6. Brunswick.

110H - Dean (H) 15.6; Carper (J); Phillipson (B); VanOrden (B); Murray (Mi); Deaner (H).

300H - VanOrden (B) 43; 2. Acly (J); 3. Wesley (M); 4. Sleav (Br); 5. Kepler (Mi); 6. Schero (H).

High jump - 1. McDonald (J) 6-6; 2. Kachalow (Mi); 3. Harris (Mi); 4. Wesley (Ma); 5. Rolkley (Mi), Deaner (H).

Long jump - 1. McDonald (J) 21-4; 2. Dean (H); 3. Johnson (J); 4. Gilligan (Mi); 5. Robenson (H); 6. McMiller (W).

Triple jump - 1. Gilligan (Mi) 39-9 3/4; 2. Whittaker (FH); 3. Bowie (SH); 4. Ingram (W); 5. Trumpower (W); 6. Baum (Br).

Pole vault - 1. Baum (Br) 13-0; 2. Kepler (Mi); 3. Roberts (H); 4. Evans (Mi); 5. Raux (Bo); 6. Thompson (Sm).

Discus - 1. Horner (Br) 151-7; 2. Porter (Ma); 3. Barnahrt (SH); 4. Jones (SH); 5. Gilligan (Mi); 6. Steckman (FH).

Shot put - 1. Horner (Br) 50-3 1/4; 2. Jones (SH); 3. Porter (Ma); 4. Davis (SH); 5. Heavner (FH); 6. McVay (Mi).

Quadrathlon - 1. Cole (W); 2. Castelow (Mi); 3. Baer (Sm); 4. McIntire (H); 5. Walla (B); 6. Ober (NH).

The Herald-Mail Articles
|
|
|