Advertisement

Broadfording Christian Academy honor roll

December 16, 2004

First marking period



Distinguished honors


Grade 1 - Matthew Cortes, Alexa Crider, Ramsay Farah, Brooke Hedrick, Megan Mendiola, Hannah Myers, Emily Pryor.

Grade 3 - Chance Bowman, Hannah Chapman, Chris Connolly, Tiago DeSouza, Steven Glaspell, Haley Gray, Brandon Haupt, Hunter Hovis, Ryan Karroll, Brandon Kline, Dale Knable, Brandon Lerch, Aaron Litten, Owen Marx, Jonathan Mehalko, Kirsten Mohar, Bethany Myers, Megan Pryor, Kierra White, Tyler Wyand.

Grade 4 - Laikyn Cook, Gabriel Cortes, Katie Davis, Justin Haldeman, Kyle Martin, Dalton Mendiola, Kaitlyn Moreland, Nathan Smith, Ben Usher, Evan Usher, Allegra Wethington.

Grade 5 - Ashley Burkett, Katrina Connolly, Curtis Croson, Zachary Fields, Anne Hunt, Lana McDowell, Christina Midkiff, Austin Miller, Seth Ritter, Lee Shetzline, Priscilla Wall, Zachary Wolfe.

Advertisement

Grade 6 - Tyler Brown, Anthony Corcoran, Andre Cortes, Peter Cradduck, Kelli Crider, Andre DeSouza, Ryan Domiunquez, Trevor Franks, Megan Glaspell, Kristen Grimm, Ryan Haldeman, Frederick Huang, John Karroll, Ariana Litten, Sara Lum, Caleb Myers, Matt South, Emily Stephens, Austin Troxel, Phillip Wall, Andrew Wyand.

Grade 7 - Gabe Hirsch, Sara Hovermale, Hannah Young.

Grade 8 - Danae Hart, Andrew Knox, Christopher Usher.

Grade 9 - Emily Ahalt, Kyle Brown, Ethan Reynolds, Emily Stransky.

Grade 10 - Jacob Pryor, Harry Reed, Jason Usher.

Grade 11 - Cindel Young.

Honors


Grade 2 - Christopher Baker, Andrew D'Allura, Austin Dominquez, Austin Fogle, Christopher Fogle, Andrew Grimm, Grant Jamison, Corryne Jones, Jeremy Lum, Tiffany Midkiff, Dalton Morgan, Breanna Nuckols, Heather Wall, Chris Wells, Hayley Widmeyer.

Grade 3 - Devon Wall, Eric Patterson.

Grade 4 - Benjamin Cradduck, Carly Hill, Joshua Hurd, Karen Wall.

Grade 5 - Matthew D'Allura, Colin Stahl.

Grade 7 - Zachary Kegley, Justin Scalf, Joseph Wall.

Grade 8 - Leanna Kelly, Kathleen Prather, Jeremy Shank, Lacee Starliper.

Grade 9 - Jaime Corcoran, Joshua Wright.

Grade 10 - Morgan Brown, Kayla Young.

Grade 11 - Leslie Brown, Jessica Fath, Zachary Hirsch.

Grade 12 - Amanda Boyer, John Lytle.

Department honors


Grade 2 - Michael Kelbaugh.

Grade 3 - Bradley Crutchfield, Katelyn Ebersole, Zachary Morrell, Nicole Wells, Ryan Young.

Grade 4 - Adriene Eckstine, Joshua Mumma, Amber Scott.

Grade 5 - T.J. Campagna, Michael Evans, Matthew Harbaugh, Tia Kindle, Haley Porteus, Beverly Wells.

Grade 6 - Cameron Crutchfield, Chelsea Foltz, Donnie Fritz, Kevin Thomas, Randy Wright.

Grade 7 - Christine Bachtell, Joshawa Emory, McKenna Galvin, Anthon Sica, Emma Stahl, Michelle Wells, Jordan Whitt, Sara Jo Wright.

Grade 8 - Joseph Bakner, Courtney Campagna, Rachel Cradduck, Ariel Dempsey, Bryan Distler, Phillip Fox, Kevin Haldeman, Courtney Hill, Corey Jamison, Sarah Taft.

Grade 9 - Jared Bachtel, Jonathan Bishop, Ashley Durboraw, Ariel Eckstine, Tyrell Franks, Amber Grimm, David Gudeman, Brittney Knox, Spencer Leggett, Alyssa Sica, Jessica Spielman, Jacob Wyand.

Grade 10 - Justin Cradduck, Lynn Economos, Tyler Fath, Lindsay Karroll, Tara Shafer, Taylor Shafer, Issac Shelton, Keith Snyder, Nick Wagner, Sarah Wedl.

Grade 11 - Jessica Burkett, Melissa Campagna, Ally Crutchfield, Zachary Fraker, Stephanie Midkiff, Brian Snyder.

Grade 12 - D.J. Charnock, Emily Cradduck, Tyler Duffey, Krystal Fulmer.

The Herald-Mail Articles
|
|
|