Advertisement

Clear Spring Invitational indoor track results

December 11, 2004

PREP INDOOR TRACK


Clear Spring Invitational

at HAGERSTOWN COMM. COLLEGE

Girls

Teams: 1. Fallston 74.5; 2. Urbana 73.5; 3. Thomas Johnson 61.5; 4t. Boonsboro 44.5; 4t. Middletown 44.5; 6. Walkersville 41.5; 7. Williamsport 34.33; 8. South Carroll 27; 9. Tuscarora 25; 10. Clear Spring 17; 11. Brunswick 14; 12. Century 12.33; 13t. North Hagerstown 10; 13t. Linganore 10; 15. South Hagerstown 8; 16. Smithsburg 5; 17. St. John's 2.33; 18. Beall 0

Individuals (top 3): 3200 relay - 1. Urbana 10:32; 2. Williamsport; 3. Fallston. 300 - 1. Evering (F) 41.8; 2. Ingram (Tu); 3. Shapelow (Wa); 1600 - 1. Hoppes (U) 5:41.6; 2. Erickson (F); 3. Shafer (TJ). 500 - 1. Ingram (Tu) 1:26.3; 2. Costa (TJ); 3. Davis (M). 55 hurdles - 1. Hensley (Bo) 8.8; 2. Bakivanos (F); 3t. Leatherman (U); 3t. Raeburn (Wa). 55 - 1. Evering (F) 7.2; 2t. Bakivanos (F); 2t. Johnson (SH); 2t. Shapelow (Wa). 3200 - 1. Lockard (CS) 11:57.7; 2. Shafer (TJ); 3. Warfield (SC). 800 relay - 1. Urbana 1:53.7; 2. Boonsboro; 3. Fallston. 800 - 1. Beal (TJ) 2:34.6; 2. Erickson (F); 3. Hoppes (U). 1600 relay - 1. Middletown 4:24.1; 2. Thomas Johnson; 3. Fallston. Pole vault - 1. Johnson (Wi) 8-0; 2. Murto (Bo); 3. Gerhold (L). High jump - 1. Dorsey (U) 4-8; 2. Hepburn (Wa); 3t. O'Steen (SC); 3t. Klipp (Wa). Shot put - 1. Burnett (NH) 35-10; 2. Sunderlin (SC); 3. Butler (M).

Advertisement

Boys

Teams: 1. Century 80; 2. North Hagerstown 79; 3. Urbana 58; 4. Beall 46; 5. Williamsport 42; 6. Clear Spring 36; 7. Thomas Johnson 34; 8t. Tuscarora 29; 8t. Fallston 29; 10. Brunswick 22; 11. Walkersville 18; 12. Boonsboro 14; 13. Smithsburg 7; 14t. Middletown 6; 14t. South Hagerstown 6; 15. Linganore 1; 16t. South Carroll 0; 16t. St. Johns 0

Individuals (top 3): 3200 relay - 1. Clear Spring 8:55.2; 2. Beall; 3. Urbana. 300 - 1. Porter (NH) 37.2; 2. Forsythe (Wi); 3. Trettel (Br); 1600 - 1. DeWitt (Be) 4:52.9; 2. Brown (NH); 3. Stine (U). 500 - 1. Aird (U) 1:11; 2. Wagner (F); 3t. Smith (Wa); 3t. Shrader (Wi). 55 - 1. Porter (NH) 6.6; 2t. Jones (Ce); 2t. Artilus (NH); 2t. Harris (TJ). 55 hurdles - 1. Jones (Ce) 7.8; 2. Steinhardt (Tu); 3t. Johnson (Ce); 3t. Forsythe (Wi). 3200 - 1. Arumugam (NH) 10:28.1; 2. Lawrence (TJ); 3. Kucharczyk (Be). 800 relay - 1. North 1:36.4; 2. Urbana; 3. Clear Spring. 800 - 1. Keyfauver (CS) 2:09.3; 2. Oliver (Wi); 3. Negley (Be). 1600 relay - 1. Urbana 3:48.4; 2. Thomas Johnson; 3. Century. Pole vault - 1. Mills (F) 12; 2. Frey (Bo); 3. Cummings (Br). High jump - 1. Jones (Ce) 6-2; 2. Porter (NH); Hawley (TJ). Shot put - 1. Kusnick (Ce); 2. Rowe (Ce); Mudgett (Ce).

The Herald-Mail Articles
|
|
|