Advertisement

Shalom Christian Academy honor roll

April 26, 2004

Third marking period



Distinguished honor roll


Grade 6 - DeRauk Gibble, Nathan Gilbert, Jennifer Jarjour, James Reeder, Sara Reese, Michael Riendeau, Krista Wenger.

Grade 7 - Marjorie Brown, Hannah Crement, Owen Hawbaker, Charity Martin, Ellen Watkins.

Grade 8 - Carolyn Oakes, Rachel Reeder, Alexis Witman.

Grade 9 - Joy Coldsmith, D.J. Ennis, Lauren Gilbert, Tyler Petersheim, Anna Plasterer, Christopher Slick, Justin Sollenberger, Laura Swartley, Stefanie Yoder.

Grade 10 - Julie Burkholder, Amanda Eberly, Dawn Hawbaker, Anna Harbaugh.

Grade 11 - Elyse Frey, Chanelle Keener, Brett Myers, Daniel Oakes, Ericka Potteiger, Joshua Raber, Jordan Suders, Fred Swartley, Nathan Swartzentruber.

Grade 12 - Angela Beall, Andrew Brown, Rachel Carr, Stephanie Eberly, Tiffany Gamber, Wilmer Kuhns, Chris Lehman, Rachel Potteiger, Monika Sutanto, Sara VanKampen, Monica Yosin.

Advertisement
Honor roll


Grade 6 - Amie Dean, Emily Madeira, Briana Martin, Rebekah Mathes, Natasha Lentz, John Palm, Leslie Peckman, Sarah Plasterer, Blake Stahl, Hannah Tissue, Luke Wingert.

Grade 7 - Olivia Birkhimer, Charlie Bomberger, Timothy Carr, Erin Crider, John Mark Ennis, Denae Frey, Brandt Hey, Brent Hey, Caleb Hussack, Christina Hussack, Kristen Kingsley, Lydia Lawson, Whitney Lourdon, Alex Madeira, Derek Peterson, Nathanael Raber.

Grade 8 - Liana Amend, Hannah Brubaker, Vaughn Cordell, Joanna Dean, Allison Gift, Derek Keener, Sara Miller, Joel Peckman, Alyssa Rohrer, Hugo Sanchez, Abi VanKampen, Matt Swartzentruber.

Grade 9 - Alexandra Burgess, Tiffany Danzberger, Keith Gamber, Megan Grove, Monica Harnish, Brittany Lentz, Brittony Miller, Morey Seaman, Brandon Smith, Olivia Smith.

Grade 10 - Alex Brown, Walisa McCleary, Maria Shannon, Tyler West.

Grade 11 - Katie Burkholder, Anthony Butz, Sarah Dean, Anthony Eckenrode, Ryan Gamber, Jennifer Grove, Michael Malpas, Cayla Rohrer, Matthew Rotz, Kaitlin Shadle, Cody Shank.

Grade 12 - Stephen Abraham, Kristin Andreine, Aaron Barth, Jon Coldsmith, Bonnie Draper, Greg Gayman, Micah Gingrich, Samuel Handoko, Rayanne Humelsine, Micah Lehman, Cameron Martin, Erica Martin, Jesse Maust, Wanette McCleary, Anne Miller, Melody Peckman, Matt Petersheim, Philip Price, Jon Raber, Leila Salvant, Melissa Seaman, Jeffrey Showalter, Sheniece Strite, Sherah Strite, Rebecca Weikert, Brandt Wingert.

The Herald-Mail Articles
|
|
|