Advertisement

Williamsport High School honor roll

April 06, 2004

Fourth marking period


Distinguished honor roll

Grade 9 - Christina Akers, Jordan Atha, Rebecca Bowen, Amber Buechling, Adam Campbell, Rebekah Coleman, Emily Cook, Alisa Dawson, Cora Domsky, Danielle Donovan, Rachel Doub, Allison Everly, Devin Gaither, Calla Giles, Amanda Gower, Holly Hilliard, Holly Kays, Amy Matonak, Timothy McCartney, Jessica Merritt, Adria Moyer, Jessica Patey, Chad Poffenberger, Robin Shafer, Jenny Swecker, Mandi Tomlin, Chloe Whiteaker, Kayla Willis.

Grade 10 - Eli Baker, Ashley Beattie, Jason Brown, Emily Crilly, Kiana Denlinger, Laura Forsythe, Lindsey Hayes, Tiffany Heyer, Logan Hintze, Phillip Jordan, Timothy Lowery, Steven Nunnally, Christopher Palmer, Angela Rhoton, Miles Stewart, Sarah Tritsch, Natalya Zanko.

Grade 11 - Alan Artz, Audra Embly, Rebecca Gisriel, Katie Lampron, Kyle Lewis, Erin Matonak, Andrew Nalley, Anthony Nalley, Doni Obitts, Paige Payne, Erin Shoop, Summer Sines, Mandi Spickler, Brooke Taylor, Heather Taylor, David Warrenfeltz.

Advertisement

Grade 12 - Abigail Andrews, Andrea Bowen, Brittany Burgan, Jonathan Cannon, Elizabeth Coleman, Michael Gower, Staci Grabaill, Tiffany Grove, Lauren Hammann, Brittany Higgins, John Hose, Benjamin Jordan, Ronald May, Todd McDonald, Susan Mulligan, Michelle Mummert, Ryan Myers,Kathleen O'Brien, Jeffrey Pillis, William Roney, Charles Schill, Colt Smith, Holly Stotelmyer, Christopher Swecker, Brandi Thomas, Rhet Troxell, Kristin Weir, Erin Wolford, Kaitlin Zaffaroni.

Honor roll

Grade 9 - Justin Artz, Matthew Barrett, Hope Beatty, Brendan Benisek, Jessica Bennett, Amanda Berry, Jacob Blackwell, Bradley Bossler, Mareesha Brown, Michael Buckwalter, Kyle Butler, Caitilin Carter, Oscar Castro, Derek Chaney, Lauren Clark, Matthew Clipp, Michael Clipp, Justin Cole, Ashley Davis, Elizabeth Decker, Jessica Dews, Kassidy Edwards, Sarah Eyler, Lindsey Fisher, Curtis Fogel, Ameila Freeman, Veronica Gogin, Kyla Haines, Garrett Hamby, Maclane Hardy, Brittany Horn, Danielle Hose, Emily Huff, Charity Jackson, Jesse Jackson, Travis Kelley, Samuel Leiter, Kattie Long, Brianne Lowman, Mark Mayo, Lake McDonald, Leah Mellott, Tyler Mellott, Javier Mercado, Amanda Moats, Kaitlyn Moberly, Crystalyn Molnar, Samantha Monroe, Lauren Morton, Cayshia Overcash, Christopher Owen, Betty Pompell, Andrew Reese, Tara Robertson, Derek Rowland, Valerie Russo, Michael Rutherford, Kara Scovitch, Sara Shoemaker, Justin Sigler, Casey Siler, Aysha Smith, Lindsey Smith, Rachel Smith, McKinsey Souders, Emily Spickler, Carlton Spriggs, Samuel Stevens, Benjamin Stone, Hannah Stone, Sara Swartz, Joseph Taylor, Kelly Taylor, Brian Thomas, Alexander Walter, Matthew Weaver, Jeremy Welch, Jessica White, Meaghan Willis, Laura Young, Samantha Young, Vaughn Zimmerman.

Grade 10 - Tricia Babbie, Kelly Barnhart, Kristin Berry, Donald Bingaman, Nicole Bloser, Lindsey Britner, Jared Brown, Lauren Brown, Justin Busssard, Alicia Chaney, Brittney Dean, Megan Deavers, Philip Deavers, Kevin Demine, Stephanie Dolan, Alisha Eberhart, Jabari Emanuel, Amy Fiorita, Dustin Fisher, Richard Gardner, Carla Gonzalez, Anastasia Greene, Kanesha Hale, Makenna Hardy, Trisha Hare, Amanda Huntzberry, Stacy Ingraham, Collin Jackson, Lacie Johnson, Chrsitopher Kelly, Angela Kershner, Jessica Kopyta, John Krahling, Caitlin Kuczynski, Laura Lavrenchik, Ryan Lee, Abigail Loewenheim, Jordan Lowery, Emily Malott, Stephen Manley, Lindsay Miles, Jeanette Morris, Kendal Moss, Braden Myers, David Nase, Ashley O'Connell, Matthew Oliver, Michael Oliver, Michael Orndoff, Ciara Parker, Allyson Parks, Ashley Plume, Monica Schill, Michael Schubel, David Seiler, Betsy Shaw, Jason Siverling, Samantha Snodderly, Charles Spoonire, Shaina Stouffer, Donald Stoy, Michael Suttles, Matthew Toone, Bradley Tritsch, Thomas Wallech, Christopher Watkins, Meghann Weaver, Heather Wilhide, Ashley Wilson, Jacob Wilson, Cheree Yumlu.

Grade 11 - John Adams, Thomas Adams, Ryan Akers, Dylan Bender, Cassaundra Bingaman, Kayla Blair, Summer Boggs, William Brindley, Corey Broadwater, Martin Carter, Kellyn Cole, Emily Conrad, Robert Crouse, Karissa Daymude, Megan Deener, Petrica Enciu, Brian Everitts, Jessica Finster, Charlotte Gogin, Daniel Gossard, Sarah Green, Molly Grolton, Amber Hiser, Joni Houser, James Johnson, Joshua Jordan, Kimberly Koons, Ashley Kunkleman, Elizabeth League, Jennifer Martz, Jeffrey McCauley, Andrew Miller, Erica Miller, Maggie Miller, Chrissy Minnick, Erin Moyer, Ronald Mumma, Amanda Myers, Chad Near, Dwayne Ogle-Moore, Justin Pedigo, Corey Reynolds, Elizabeth Ryan, Samantha Schulman, Laura Scuffins, Bryant Sigler, Matthew C. Smith, Matthew R. Smith, Holly Souders, Patrick Speaker, Elizabeth Strickland, Melissa Sweigert, Catherine Vancour, Brandy Vandemark, Phillip Vo, Donald Weicht, Caitlin Witman.

Grade 12 - Nicholas Adenhart, Derek Artz, Curtis Babbie, Erica Bailey, Lindsey Barnhart, Amy Bikle, Kenneth Blasko, Kayla Bodnar, Patrick Bowers, Keri Brodt, Aaron Buchman, Antonio Buffolino, Lindsey Burke, Jeffrey Chilcoat, Christopher Ciccarelli, Jessica Clingan, Lori Corder, Bonnie Creveling, Corey Cunningham, Clare Doherty, Wade Downey, Jeremiah Draper, Caitlin Flagg, Bradley Gossard, Rachel Gossard, Elmer Haapala, Sarah Hardin, Luke Hintze, Ashleigh Hobby, Jessica Ingram, Ashley Johnson, Shawn Kindle, Michael Marshall, Stephanie McCauley, Whitney Mellott, Jamie Miles, Allison Moberly, Cassandra Muck, Rosanne Oder, Amber Patrick, Kevin Pelletier, Spencer Peyton, Lindsey Plotner, Chase Pollock, Hilary Reed, Marissa Ringer, Kaite Saufley, Michael Seeders, Kenneth Singhas, Amanda Smith, Tiffany Smith, Douglas Snodderly, Derek Springer, Sarah Stevens, Whitney Stotler, Paul Suder, Austin Taylor, Katherine Taylor, Rachel Vinson, Matthew Wallace, Danielle Yost, Yelena Zanko.

The Herald-Mail Articles
|
|
|