Advertisement

Northern Middle School honor roll

March 30, 2004

Fourth marking period



Distinguished honor roll


Grade 6 - Ellen Barr, Christine Brugh, David Burkey, Mallory Crossland, Suzanne Dunn, Michelle Ferreira, Zachary Gilbert, Meghan Harbaugh, Alexander Henry, Timothy Higgins, Chelsea Kaylor, Kaytlyn King, Elizabeth Kramer, Sarah McCullough, Marlee Nelson, Hannah Robinson, Ragan Shaw, Conner Spessard, Tyler Sterling, Joshua Stratton, Kimberly Vautrin, Loraine Viar, Anna Wade, Gala Wright.

Grade 7 - Timothy Abeles, Rebekah Beard, Maria Bergan, Christopher Bradford, Elizabeth Burdick, Eric Cheng, Alyssa Collier, Jeremiah Cress, Breen Dietrich, Geoffrey Huntoon, Stephen Johnson, Matthew Johnston, Carl Ober, Star-Lena Quintana, Lauren Ryder, Sarah Sebrosky, Anglia Shafer, Taryn Shank, Sana Siddiqui, Beth Zimmerman.

Grade 8 - Hannah Boward, Patricia Byers, Gwen Demosky, Meagan Graff, Rachel Greenberg, Jelena Jokic, Rajab Kigembe, Maura McCormack, AnneMarie McPherson, Lauren Metz, Stephanie Mock, Christina Oliver, Amelia Plank, Otto Schoeck.

Honor roll


Grade 6 - Zachary Abeles, Destanie Agee, David Albin, Marcus Allen, Thomas Allen, Kyle Baker, Andrew Barnhart, Laura Bell, Courtney Boschert, Frances Caroscio, Ray Carvajal, Ashley Cavanagh, Madalina Ciobanita, Vance Colas, Devin Cornish, Marie Dattilio, Billy Davis, Marishon Delumeau, Paige Devore, Kristen Dick, Lewis Dillard, Timothy Fazenbaker, Tyler Fisher, Joanna Gardner, Farrah Garnard, Danielle Gesford, Alison Harrell, Gregory Harrison, Christian Hatcher, Kathryn Hess, Benjamin Hesse, Bryan Hetzer, Carlie Heverley, Kiara Holman, Lindsay Irving, Anirudh Jonnalagadda, Brittany Jordan, Matthew Kauffman, Travis Kline, Lauren Koenig, Adam Lamay, Jiemeshia Lockley, Bailey Mandeville, Daniel Mazzei, Ashley McGraw, Corey Mentzer, Matthew Miller, Molly Mittel, Olivia Montgomery, Kelsey Moore, Kenneth Nedimyer, Emily Nichols, Eva Niessner, Wyatt Reeder, Taylor Robinson, Max Robison, Marie Russell, Ashley Scroggins, Renee Shaw, Darcy Shull, Ashlee Slick, Evan Snowden, Meredith Snyder, Jamen Srun, Dana Stout, Molly Tantillo, Courtney Thompson, Abigail Urner, Chealsy Vidas, Leif Walker, Kathryn Whitaker.

Advertisement

Grade 7 - Rachel Amalfitano, Sean Austin, Jennifer Baker, Anthony Barnett, Jordan Barr, Mariel Beachley, Katherine Bechtel, Ashley Binau, Thomas Bowers, Courtney Bowlus, Autumn Breeden, Juliana Broussard, Christen Brown, Jessica Brown, Kirstie Bryan, Jacob Burger, Brooke Burnett, Julie Calandrelle, Bryan Calendine, John Courtney, Rachel Crawford, Patrick Demosky, Ryan Devore, Tyler Ernde, Justine Frace, Terrance Francis, Samantha Geller, Sydney Gilbert, Rebecca Green, Adam Griemsmann, Destinty Grimm, Charles Grumbine, Robert Hardinge, James Harp, Joel Henry, Avarice Holman, Jared Hoover, James Itell, Nathan Johnston, Caroline Kreiger, Lawrence Kugler, Andrew Lake, Michael Leonard, Katelyn Marshall, Lauren Martin, Adrien Mott, Sulgi Mun, Amanda Myers, Tanner Newcomb, John O'Neill, Christopher Pangborn, Ashley Rea, Kayla Richards, Jose Rivera, Eli Roberts, Allen Sandberg, Justin Searles, Seairra Shupp, Jeffrey Smith, Tyler Stoner, Kaneesha Thomas, Lenore Wiebel, Elizabeth Wolfkill, Nicholas Yaraghi, Rachel Yesacavage, Matthew Young.

Grade 8 - Corrine Bagley, Emma Balint, Hannah Barton, Leah Beachley, Jennifer Bowlus, Susana Brown, Tiffani Burnett, John Cade, Eric Campbell, Melissa Carvajal, Anna Cueto, Sanford Edwards, Tyler Fairley, Josefa Febus, Belinda Frazier, Shuntia Hamilton, Megan Hammond, Nathan Harden, Montrey Harrison, Colleen Haywood, Brandy Hechler, Alicia Henderson, Kyle Hoffman, Brandon Hutzell, Janeesha Jackson, Carrie Johnson, Melisha Jones, Justin Kauffman, Alexander Knepper, Gillian Kramer, Sean Kross, Sherrell Lake, Brooke Long, Ned Lucas, Annette Marinelli, Anastasia Mitropoulos, Joseph Monath, Stephanie Morris, Jessica Peck, Andrea Perez, Chase Rawlings, Paul Rea, Tanaishia Russ, Lauren Sandberg, Himanshu Saxena, Gretchen Schoeck, Mary Schultz, Darian Scott, Dean Sefsic, Margaret Shorb, Jessica Shuff, Ryan Stottlemyer, Victoria Strickland, Ethan Unruh, Alan Walker, Robert Walker, Bethany Wheeler, Paul Widmeyer, Gabriella, Yacyk, Adam Yost, Devan Zeger, Sabrina Zeger.

The Herald-Mail Articles
|
|
|