Advertisement

Shalom Christian Academy honor roll

March 01, 2004

Second marking period


Distinguished honors

Grade 6 - James Reeder, Krista Wenger.

Grade 7 - Charlie Bomberger, Marjorie Brown, Timothy Carr, Lydia Lawson, Alexander Madeira, Charity Martin, James Miller, Derek Peterson, Ellen Watkins.

Grade 8 - Liana Amend, Carolyn Oakes, Rachel Reeder, Abigail VanKampen, Alexis Witman.

Grade 9 - Joy Coldsmith, Dorothy Jean Ennis, Lauren Gilbert, Megan Grove, Tyler Petersheim, Anna Plasterer, Christopher Slick, Justin Sollenberger, Laura Swartley, Stefanie Yoder.

Grade 10 - Alex Brown, Julie Burkholder, Amanda Eberly, Anna Harbaugh, Dawn Hawbaker, Kelly Kingsley, Lindsay Kipp, Daniel Lawson, Amber Lehman, Ruth Plasterer, Melissa Sanders, Sarah Teach.

Advertisement

Grade 11 - Anthony Eckenrode, Elyse Frey, Chanelle Keener, Brett Myers, Daniel Oakes, Ericka Potteiger, Joshua Raber, Cayla Rohrer, Jordan Suders, Fred Swartley, Nathan Swartzentruber.

Grade 12 - Aaron Barth, Angela Beall, Andrew Brown, Rachel Carr, Jonathan Coldsmith, Bonnie Draper, Stephanie Eberly, Tiffany Gamber, Wilmer Kuhns, Christopher Lehman, Micah Lehman, Anne Miller, Melody Peckman, Rachel Potteiger, Sheniece Strite, Monika Sutanto, Sara VanKampen, Brandt Wingert, Monica Yosin.

Honors


Grade 6 - Amie Dean, DeRauk Gibble, Nathan Gilbert, Jennifer Jarjour, Natasha Lentz, Emily Madeira, Rebekah Mathes, Briana Martin, John Palm, Leslie Peckman, Sara Plasterer, Sarah Reese, Michael Riendeau, Luke Wingert.

Grade 7 - Charlie Bomberger, Olivia Birkhimer, Hannah Crement, Erin Crider, John Mark Ennis, Owen Hawbaker, Brandt Hey, Brent Hey, Christina Hussack, Kristen Kingsley, Zachary Kipp, Maribeth Lesher, Whitney Lourden, Nathanael Raber.

Grade 8 - Hannah Brubaker, Vaughn Cordell, Joanna Dean, Allison Gift, Derek Keener, Sara Miller, Matthew Swartzentruber.

Grade 9 - Alexander Burgess, Jessica Braillier, Tiffany Danzberger, Monica Harnish, Bradley Hess, Alicia Helfrick, Rodney Lehman, Brittany Lentz, Morey Seaman.

Grade 10 - Holly Dawson, Walisa McCleary, Katie Roth, Maria Shannon, Sheila Strite, Tyler West.

Grade 11 - Anthony Butz, Katie Burkholder, Sarah Dean, Ryan Gamber, Jennifer Grove, Darren Lehman, Matthew Rotz, Jeffrey Sirlina, Kaitlin Shadle, Cody Shank.

Grade 12 - Stephen Abraham, Kristen Andreine, Brett Frey, Samuel Handoko, Candace Horton, Rayanne Humelsine, Greg Gayman, Micah Gingrich, Cameron Martin, Erica Martin, Jesse Maust, Wanette McCleary, Matt Petersheim, Philip Price, Jonathan Raber, Melissa Seaman, Jeff Showalter, Rebecca Weikert, Stacey Wenger.

The Herald-Mail Articles
|
|
|