Advertisement

Williamsport High honor roll

First marking period

First marking period

November 19, 2003

Distinguished honor roll


Grade 9 - Christina Akers, Nicholas Bodnar, Rebecca Bowen, Lauren Clark, Rebekah Coleman, Emily Cook, Alisa Dawson, Rachel Doug, Allison Everly, Calla Giles, Amanda Gower, Holly Kays, Amy Matonak, Lake McDonald, Amanda Moats, Chad Poffenberger, Valerie Russo, Kara Scovitch, Chloe Whiteaker.

Grade 10 - Eli Baker, Kelly Barnhart, Ashley Beattie, Jack Bowen, Jared Brown, Philip Brown, Emily Crilly, Philip Deavers, Laura Forsythe, Michael Fredlock, Lindsey Hayes, John Krahling, Daniel Long, Jeanette Morris, Ciara Parker, Miles Stewart, Sarah Tritsch, Natalya Zanko.

Grade 11 - Alan Artz, Summer Boggs, Jessica Cowman, Eduordo Elorriaga, Rebecca Gisriel, Elizabeth League, Erin Matonak, Andrew Miller, Anthony Nalley, Summer Sines, Kristina Stouffer, Brandy Vandemark.

Grade 12 - Abigail Andrews, Andrea Bowen, Patrick Bowers, Jessica Clingan, Lori Beth Corder, Bonnie Creveling, Corey Cunningham, Benjamin Jordan, Leanne Lash, Stephanie McCauley, Susan Mulligan, Michelle Mummert, Branda Reynolds, Michael Seeders, Kenneth Singhas, Douglas Snodderly, Holly Stotelmyer, Brandi Thomas, Rhet Troxell, Yelena Zanko.

Advertisement
Honor roll


Grade 9 - Justin Artz, Jordan Atha, Hope Beatty, Brendan Benisek, Jessica Benett, Amanda Berry, Earl Blanchard, Ericka Blanchard, Mareesha Brown, Amber Buechling, Kyle Butler, Adam Campbell, Caitlin Carter, Derek Chaney, Ashley Davis, Elizabeth Decker, Cora Domsky, Salvatore Fascelli, Christa Flessner, David Flury, Amelia Freeman, Devin Gaither, Garrett Hamby, Holly Hilliard, Brittany Horn, Danielle Hose, Charity Jackson, Samuel Leiter, Randall Leonard, Kati Marshall, Amanda McHenry, Ryan McKnight, Howard McPherson, Leah Mellott, Christa Miner, Crystalyn Molnar, Samantha Monroe, Lauren Morton, Adria Moyer, Daniel Myers, Kayla Peterson, Betty Pompell, Andrew Reese, Tara Robertson, Michael Rutherford, Robin Shafer, Sara Shoemaker, Andrew Shupp, Emily Spickler, Carlton Spriggs, Benjamin Stone, Jenny Swecker, Cody Swindell, Corey Wade, Matthew Weber, Jessica White, Lawrence Williamsen, Kayla Willis, Laura Young, Samantha Young.

Grade 10 - Lindsay Anderson, Anthony Atha, Tricia Babbie, Lauren Baker, Christopher Banas, Kristin Berry, Donald Bingaman, Danielle Blackford, Hunter Bowman, Jack Bowen, Lindsey Britner, Jason Brown, Lauren Brown, Justin Bussard, Amanda Carlos, Zachariah Clark, Britttney Dean, Kiana Denlinger, Lea Drury, Alisha Eberhart, Amy Fiorita, Bethany Foltz, Richard Gardner, Carla Gonzalez, Anastasia Greene, Makenna Hardy, Trisha Hare, Tiffany Heyer, Logan Hintze, Stacy Ingraham, Collin Jackson, Lacie Johnson, Chelsea Jones, Phillip Jordan, Jessica Kopyta, Caitlin Kuczynski, Laura Lavrenchik, Herman Leonard, Jordan Lowery, Timothy Lowery, Cara Lynch, Shane Malcolm, Emily Malott, Ashley Martin, Benjamin Martin, Katelynn McGinley, Erica Meyer, Lindsay Miles, Amanda Miller, Kendal Moss, Katie Mroz, Karly Mummert, Braden Myers, David Nase, Jeanne Nguyen, Steven Nunnally, Matthew Oliver, Michael Orndoff, Christopher Palmer, Allyson Parks, Giovanni Perez, Michael Price, Theresa Ruland, Michael Schubel, Zachary Shank, Robert Shawley, Sarah Shrader, Jason Siverling, Samantha Snodderly, Charles Spoonire, Jade Stone, Shaina Stouffer, Matthew Toone, Thomas Wallech, Brittani Watkins, Christopher Watkins, Meghann Weaver, Dennis Zimmerman.

Grade 11 - John Adams, Ryan Akers, Brad Anders, Dylan Bender, Stacey Bingaman, Kayla Blair, Stephanie Bloom, Corey Broadwater, Matthew Buckwalter, Martin Carter, Cody Cepura, Kellyn Cole, Emily Conrad, Mark Deavers, Audra Embly, Jessica Finster, Rachael Garlitz, Sarah Green, Kati Harp, Amber Hiser, Joni Houser, Duane Johnson, Joshua Jordan, Justin Jordan, Ashley Kunklemlan, Jonathon Langas, Kyle Lewis, Christopher Martin, Jeffrey McCauley, Michael McGill, Monica McKee, Andrew Mellott, Erica Miller, Chrissy Minnick, Erin Moyer, Ronald Mumma, Amanda Myers, Andrew Nalley, Chad Near, Nguyet Nguyen, Doni Obitts, Georgianna Owens, Paige Payne, Samantha Schulman, Laura Scuffins, Erin Shoop, Seth Shrader, Brett Smith, Patrick Speaker, Eric Spielman, John Staley, Amber Tabler, Brooke Taylor, Brendy Vandemark, Phillip Vo, David Warrenfeltz.

Grade 12 - Curtis Babbie, Dustin Bachtell, Kristin Banas, Leanne Barnhart, Kayla Bodnar, Ryan Bowers, Christina Braswell, Aaron Buchman , Elizabeth Coleman, Christopher Cornwell, Clare Doherty, Wade Downey, Rachel Gossard, Michael Gower, Staci Grabill, Tiffany Grove, Corey Hamby, Lauren Hammann, Krystle Heinbaugh, Brittany Higgins, Brittany Hines, Luke Hintze, Ashleigh Hobby, Joanna Hose, Tracy Kimble, Thomas Makin, Marshall Maravelis, Todd McDonald, Corie McElroy, Whitney Mellott, Jamie Miles, Philip Moats, Allison Moberly, Andrew Morgan, Ryan Myers, Kathleen O'Brien, Rosanne Oder, Stephanie Palmer, Amber Patrick, Kevin Pelletier, Jeffrey Pillis, Lindsey Plotner, Chase Pollock, Hilary Reed, Kelly Richards, William Roney, Katie Saufley, Colt Smith, Matthew A. Smith, Tiffany Smith, Sarah Stevens, Julia Sutch, Christopher Swecker, Katherine Taylor, April Tritsch, Andrea Trinh, Matthew Wallace, Joshua Welch, Erin Wolford, Danielle Yost, Melissa Yount.

The Herald-Mail Articles
|
|
|