Advertisement

Northern Middle honor roll

November 04, 2003

First marking period


Distinguished honor roll

Grade 6 - Zachary Abeles, Marcus Allen, Thomas Allen, Ellen Barr, Laura Bell, Christine Brugh, David Burkey, Devin Cornish, Lewis Dillard, Suzanne Dunn, Meghan Harbaugh, Alison Harrell, Alexander Henry, Timothy Higgins, Lindsay Irving, Chelsea Kaylor, Elizabeth Kramer, Marlee Nelson, Meredith Snyder, Conner Spessard, Loraine Viar.

Grade 7 - Michael Barnhart, Jordan Barr, Maria Bergan, Christopher Bradford, Autumn Breeden, Eric Cheng, Alyssa Collier, Jeremiah Cress, Ryan Devore, Sydney Gilbert, Charles Grumbine, Joel Henry, Matthew Johnston, Caroline Kreiger, Lawrence Kugler, Carl Ober, Ashley Rea, Lauren Ryder, Allen Sandberg, Sarah Sebrosky, Angelia Shafer, Taryn Shank, Sana Siddiqui, Elizabeth Wolfkill, Beth Zimmerman.

Grade 8 - Hannah Boward, Susana Brown, Anna Cueto, Gwen Demosky, Rachel Greenberg, Brandy Hechler, Jelena Jokic, Justin Kauffman, Gillian Kramer, AnneMarie McPherson, Stephanie Mock, Christina Oliver, Otto Schoeck, Margaret Shorb, Jessica Shuff, Victoria Strickland, Paul Widmeyer, Drew Williams, Devan Zeger, Sabrina Zeger, Kaitlin Zimmer.

Advertisement

Honor roll

Grade 6 - Arianna Acker, Destanie Agee, Kyle Baker, Andrew Barnhart, Alexandra Bartha, Brittany Bell, Courtney Boschert, Frances Caroscio, Ray Carvajal, Madalina Ciobanita, Mallory Crossland, Billy Davis, Alyssa DeLeon, Paige Devore, Kristen Dick, Seth Eckert, Timothy Fazenbaker, Michelle Ferreira, Farrah Garnand, Danielle Gesford, Zachary Gilbert, Gregory Harrison, Joshua Henry, Kathryn Hess, Benjamin Hesse, Bryan Hetzer, Justin Holman, Anirudh Jonnalagadda, Brittany Jordan, Matthew Kauffman, Kaytlyn King, Travis Kline, Lauren Koenig, Andrew Krehbiel, Adam Lamay, Jacqueline Lynch, Bailey Mandeville, Daniel Mazzei, Sarah McCullough,Kristopher McDaniel, Christopher McMurtrie, Corey Mentzer, Anna Miller, Matthew Miller, Molly Mittel, Olivia Montgomery, Kelsey Moore, Michael Myers, Kenneth Nedimyer, Soha Qadir, Wyatt Reeder, Hannah Robinson, Max Robison, Heather Rudisill, Marie Russell, Ashley Scroggins, Ragan Shaw, Renee Shaw, Ashlee Slick, Evan Snowden, Jamen Srun, Tyler Sterling, Dana Stout, Molly Tantillo, Courtney Thompson, Abigail Urner, Kimberly Vautrin, Anna Wade, Leif Walker, Kathryn Whitaker, Joann Whittington, Dulaney Williams, Alexander Wolters, Gala Wright, Brittni Young.

Grade 7 - Timothy Abeles, Gabriella Ailstock, Rachel Amalfitano, Sean Austin, Michael Baer, Anthony Barnett, Robert Barnhart, Mariel Beachley, Rebekah Beard, Ashley Binau, Maria Borland, Matthew Boward, Thomas Bowers, Courtney Bowlus, Charles Brasher, Christen Brown, Jessica Brown, Danielle Brunner, Kirstie Bryan, Elizabeth Burdick, Brooke Burnett, Julie Calendrelle, Brooke Cordell, John Courtney, Patrick Demosky, Breen Dietrich, Jeremiah Edwards, Tyler Ernde, Alexandra Gomulka, Benjamin Goodrich, Rebecca Green, Destinty Grimm, Robert Hansen, Robert Hardinge, James Harp, Avarice Holman, William Holzapfel, Geoffrey Huntoon, James Itell, Stephen Johnson, Nathan Johnston, Alicia King, Andrew Lake, Jennifer Lowe, Katelyn Marshall, Korey McCarthy, Herman Mellott, Sulgi Mun, Bethany Needy, Tanner Newcomb, Richard Nicholson, Christopher Pangborn, Star-Lena Quintana, Lorna Rajahpillay, Megan Remsburg, Kayla Richards, Justin Searles, Seairra Shupp, Jeffrey Smith, Stephanie Smith, Elven Wright, Tinequa Wyatt, Nicholas Yaraghi, Rachel Yesacavage.

Grade 8 - Corinne Bagley, Emma Balint, Hannah Barton, Leah Beachley, Jennifer Bowlus, Patricia Byers, John Cade, Victor Caroscio, Melissa Carvajal, Elizabeth Corapi, Benjamin Crampton, Erin Criswell, Sanford Edwards, Tyler Fairley, Josefa Febus, Meagan Graff, Timothy Gullace, Shuntia Hamilton, Tiffany Harbaugh, Katelyn Hardcastle, Nathan Harden, Colleen Haywood, Alicia Henderson, James Hill, Kyle Hoffman, Brandon Hutzell, Emily Jackson, Janeesha Jackson, Carrie Johnson, Sean Kross, Brianna Lapole, Ned Lucas, Annette Marinelli, Roger Mayo, Maura McCormack, Morgan McLeod, Hope McMurtrie, Lauren Metz, Audrey Mills, Anastasia Mitropoulos, Joseph Monath, Brittany Obitts, Neelam Patel, Jessica Peck, Andrea Perez, Amelia Plank, Noah Porter, Karlina Powers, Paul Rea, Tanaishia Russ, Lauren Sandberg, Nathaniel Sanders, Himanshu Saxena, Gretchen Schoeck, Mary Schultz, Dean Sefsic, Ryan Seiler, Alan Sines, Ryan Stottlemyer, Ethan Unruh, Alan Walker, Claire Wills, Gabriella Yacyk.

The Herald-Mail Articles
|
|
|