Advertisement

Williamsport High School honor roll

May 21, 2003

Fifth marking period



Distinguished honor roll


Grade 9 - Eli Baker, Kelly Barnhart, Jason Brown, Amy Fiorita, Laura Forsythe, Anastasia Greene, Makenna Hardy, Lindsey Hayes, Stacy Ingraham, Timothy Lowery, Lindsay Miles, Jeanette Morris, Ciara Parker, Genevieve Sapp, Emilee Shrader, Sarah Tritsch.

Grade 10 - Alan Artz, Caitlin Berry, Kaitlin Flury, Joseph Fox, Pamela Geisel, Rebecca Gisriel, Sarah Green, Gene Jenkins, Erin Matonak, Andrew Nalley, Samantha Schulman, Erin Shoop.

Grade 11 - Abigail Andrews, Kenneth Blasko, Andrea Bowen, Brittany Hines, Benjamin Jordan, Leanne Lash, Stephanie McCauley, Whitney Mellott, Michelle Mummert, Rosanne Oder, Kevin Pelletier, Chase Pollock, Douglas Snodderly, Rhett Troxell.

Grade 12 - Rebecca Barber, Holli Bowers, June Brindley, Jessica Cripps, Kara Hoffman, Katie House, Lindsay Hovermale, Kimberly Hutzell, Jessica Leiter, Sarah Schulman, Jessica Smith, Destini Strickland, Denise Sullivan, Holly Ward, Nicholas Zube.

Advertisement
Honor roll


Grade 9 - Lindsay Anderson, Ivonne Arellano, Anthony Atha, Tricia Babbie, Ashley Barr, Ashley Beattie, Kristin Berry, Donald Bingaman, Jack Bowen, Jared Brown, Philip Brown, Justin Bussard, Alicia Chaney, Lauren Cole, Emily Crilly, Megan Deavers, Philip Deavers, Kiana Denlinger, Lea Drury, Alisha Eberhart, Tiffany Elliott, Jacqueline Forcino, Ellesse Frazier, Carla Gonzalez, Joshua Grove, Logan Hintze, Phillip Jordan, Jessica Kopyta, John Krahling, Caitlin Kuczynski, Laura Lavrenckik, Ryan Lee, Herman Leonard, Abigail Loewenheim, Daniel Long, Sasha Lynch, Emily Malott, Jessica Malott, Colby Maloy, Ashley Martin, Rodger Merritt, Erica Meyer, Kendal Moss, Braden Myers, David Nase, Steven Nunnally, Matthew Oliver, Christopher Palmer, Allyson Parks, Ashley Plume, Angela Rhoton, Megan Robertson, Theresa Ruland, Michael Schubel, Ryan Sechrist, Betsy Shaw, Robert Shawley, Joseph Siler, Samantha Snodderly, Charles Spoonire, Miles Stewart, Jade Stone, Donald Stoy, Aerik Taylor, Bradley Tritsch, Thomas Wallech, Keely Warfield, Britttani Watkins, Meghann Weaver, Cheree Yumlu, Sean Zabrucky.

Grade 10 - John Adams, Theresa Barrett, Blake Barron, Dylan Bender, Joshua Blackwell, William Brindley, Corey Broadwater, Brandon Caratozzola, Cody Cepura, Cherie Champ, Kellyn Cole, Emily Conrad, Karissa Daymude, Megan Deener, Distom Ecton, Audra Embly, Stephanie Fraser, Rachael Garlitz, Charlotte Gogin, Matthew Goodwin, Bradley Gossard, Michele Haggerty, Jason Hamby, Katie Hart, Dereck Hewitt, Amber Hiser, Joni Houser, Corey Itnyre, James Johnson, Joshua Jordan, Kimberly Koons, Ashley Kunkleman, Elizaberth League, Kyle Lewis, Jennifer Martz, Andrew Mellott, Erica Miller, Maggie Miller, Chrissy Minnick, Ashley Monroe, Erin Moyer, Ronald Mumma, Adrienne Munoz, Andrew Murray, Amanda Myers, Anthony Nalley, Chad Near, Fallon Neff, Doni Obitts, Megan Palmer, Larry Patey, Paige Payne, Mark Perez, Bridgette Rice, Jessica Rose, Elizabeth Ryan, Laura Scuffins, Bryant Sigler, Summer Sines, Jason Siverling, Brett Smith, Matthew C. Smith, Holly Souders, Eric Spielman, Elizabeth Strickland, Melissa Sweigert, Amber Tabler, Heather Taylor, Cahterine Vancour, Shenoah VanSickle, Phillip Vo, David Warrenfeltz, Caitlin Witman, Nicole Zabrucky.

Grade 11 - Derek Artz, Dustin Bachtell, Kristin Banas, Kayla Bodnar, Patrick Bowers, Ryan Bowers, Christina Braswell, Aaron Buchman, Duke Clark, Jessica Clingan, Elizabeth Coleman, Bonnie Creveling, Corey Cunningham, Wade Downey, Jeremiah Draper, Rachel Gossard, Michael Gower, Staci Grabill, Tiffany Grove, Lauren Hammann, Sarah Hardin, Brittany Higgins, Luke Hintze, Ashleigh Hobby, Joanna Hose, Tonya Kirby, Michael Marshall, Jerrett McCormick, Jamie Miles, Susan Mulligan, Ryan Myers, Jeffrey Pillis, Lindsey Plotner, Branda Reynolds, Marissa Ringer, William Roney, Katie Saufley, Charles Schill, Michael Seeers, Courtney Seiler, Larry Shoop, Jacqueline Smith, Tiffany Smith, Holly Stotelmyer, Brandi Thomas, Matthew Wallace, Erin Wolford, Daniele Yost.

Grade 12 - Amanda Babcock, Michael Barnes, Stefanie Barr, Misty Barron, Jennifer Beall, Elizabeth Beatty, Kaitlin Berger, Kara Bowers, Ashley Britner, Samantha Burcker, Tyler Cline, Jeremiah Cole, Lauren Detwiler, Amger Doudna, Christopher Fascelli, Jennifer Feliz, Brian Forsythe, Joshua Grace, Jessica Hall, Alisha Hanlin, Brandon Higgins, Emily Hines, Brittany Holtzman, Matthew Kerns, Brittany Kershner, Brooke Lauver, Erin Malott, Andrew May, Heidi Melin, Kathryn Miller, Megan Miller, Brooke Mills, Emily Moats, Kimberly Moreland, Megan Newkirk, Heidi Oliver, Sandy Peterson, Jamie Pritchett, Matthew Rouse, Christina Skinner, Jason Smith, Rachel Smith, Amy Speaker, Michael Stambaugh, Nicholas Stokes, Nicholas Stone, Tontesh Tawady, Dawn Trace, Emilee VanNorden, Jackqueline Vitale, Sarah Weicht, Todd Wilson.

The Herald-Mail Articles
|
|
|