Advertisement

Williamsport High School honor roll

April 22, 2003

Distinguished honor roll


Grade 9 - Lindsay Anderson, Eli Baker, Emily Crilly, Brittney Dean, Amy Fiorita, Laura Forsythe, Lindsey Hayes, Tiffany Heyer, Stacy Ingraham, Timothy Lowery, Lindsay Miles, David Nase, Steven Nunnally, Matthew Oliver, Ciara Parker, Thomas Wallech.

Grade 10 - Cailtin Berry, Kaitlin Flury, Joseph Fox, Rebecca Gisriel, Charlotte Gogin, Matthew Goodwin, Sarah Green, Michele Haggerty, Joni Houser, Kyle Lewis, Erin Matonak, Ronald Mumma, Andrew Nalley, Chad Near, Bridgette Rice, Samantha Schulman, Laua Scuffins, Erin Shoop, Bryant Sigler, Matthew C. Smith.

Grade 11 - Abigail Andrews, Andrea Bowen, Bonnie Creveling, Lauren Hammann, Brittany Hines, Ashleigh Hobby, Benjamin Jordan, Thomas Makin, Stephanie McCauley, Whitney Mellott, Michelle Mummert, Roseanne Oder, Kevin Pelletier, Chase Pollock, William Roney, Tiffany Smith, Rhet Troxell.

Grade 12 - Rebecca Barber, Stefanie Barr, Justin Bond, June Brindley, Jessica Cripps, Alisha Hanlin, Kara Hoffman, Katie Houser, Lindsay Hovermale, Ryan Martin, Sarah Schulman, Jessica Smith, Destini Strickland, Denise Sullivan, Tontesh Tawady, Jacqueline Vitale, Holly Ward, Todd Wilson.

Advertisement
Honor roll


Grade 9 - Anthony Atha, Tricia Babbie, Lauren Baker, Franceso Banka, Austin Barkdoll, Ashley Beattie, Brooke Berry, Danielle Blackford, Courtney Blair, Jack Bowen, Amanda Breeden, Jared Brown, Jason Brown, Lauren Brown, Philip Brown, Justin Bussard, Breanne Cline, Lauren Cole, Raymond Collins, Megan Deavers, Philip Deavers, Kiana Denlinger, Lea Drury, Alisha Eberhart, Jabari Emanuel, Jacqueline Forcino, Ellesse Frazier, David Funk, Richard Gardner, Carla Gonzalez, Anastasia Greene, Joshua Grove, Makenna Hardy, Morgan Hardy, Trisha Hare, David Hines, Logan Hintze, Amanda Huntzberry, Collin Jackson, Chelsea Jones, Phillip Jordan, Jessica Kopyta, John Krahling, Caitlin Kuczynski, Danielle Lanham, Laura Lavrenchik, Ryan Lee, Crystal Lewis, Abigail Loewenheim, Daniel Long, Katie Lushbaugh, Shane Malcolm, Emily Malott, Jessica Malott, Ashley Martin, Katelynn McGinley, Erica Meyer, Lindsay Mongan, Kendal Moss, Scott Mummert, Braden Myers, Robin Myers, Jeanne Nguyen, Christopher Palmer, Allyson Parks, Daniel Parrish, Giovanni Perez, Ashley Plume, Angela Rhoton, Shawn Rice, Genevieve Sapp, Michael Schubel, Ryan Sechrist, Robert Shawley, Emilee Shrader, Joseph Siler, Samantha Snodderly, Charles Spoonire, Miles Stewart, Shaina Stouffer, Donald Stoy, Aerik Taylor , Bradley Tritsch, Sarah Tritsch, Keely Warfield, Brittani Watkins, Meghann Weaver, Anna Weir, Heather Wilhide, Crystal Wyant, Cheree Yumlu, Sean Zabrucky, Dennis Zimmerman.

Grade 10 - John Adams, Brad Anders, Alan Artz, Dylan Bender, Cassaundra Bingaman, Joshua Blackwell, Kayla Blair, Mirela Bratic, William Brindley, Lisha Brining, Corey Broadwater, Brandon Caratozzola, Matthew Carter, Cherie Champ, Stewart Childs, Kellyn Cole, Emily Conrad, Carissa Daymude, Megan Deener, Donte Easterling, Audra Embly, Seth Eyler, Douglas Forsythe, Stephanie Fraser, Rachael Garlitz, Erika Gonzalez, Samuel Grantham, Jason Hamby, Robert Hoch, August Jackson, Gene Jenkins, Krisandra Joia, Kpsjia Kprda, Justin Jorda, Amanda Kennedy, Kimberly Koons, Ashley Kunkleman, Elizabeth League, Brittany Marshall, Jennifer Martz, Jeffrey McCauley, Alexandra McCoy, Andrew Mellott, Bobbie Miller, Erica Miller, Maggie Miller, Chrissy Minnick, Ashlie Monn, Ashley Monroe, Erin Moyer, Adrienne Munoz, Amanda Myers, Candace Myers, John Myers, Anthony Nalley, Cara Needham, Fallon Neff, Doni Obitts, Larry Patey, Paige Payne, Stephen Picone, Jessica Rose, Elizabeth Ryan, David Sanders, Summer Sines, Brett Smith, Mandi Spickler, Eric Spielman, Melissa Sweigert, Amber Tabler, Heather Taylor, Shenoah VanSickle, Phillip Vo, David Warrenfeltz, Caitlin Witman, Dale Wright, Nicole Zabrucky.

Grade 11 - Derek Artz, Curtis Babbie, Dustin Bachtell, Kristin Banas, Kenneth Blasko, Patrick Bowers, Christina Braswell, Aaron Buchman, Brittany Burgan, Jonathan Cannon, Duke Clark, Jessica Clingan, Elizabeth Coleman, Matthew Daveler, Rachel Dill, Jeremiah Draper, Karen Dunn, Ayanfe Emanuel, Caitlin Flagg, Rachel Gossard, Michael Gower, Staci Grabill, Tiffany Grove, Sarah Hardin, Devin Hewitt, Brittany Higgins, Luke Hintze, Joanna Hose, Ashley Johnson, Tracy Kimble, Tonya Kirby, Ruth Kolb, Jennifer Lavrenchik, Marshall Maravelis, Michael Marshall, Jerrett McCormick, Allison Moberly, Rachell Morris, Michael O'Haver, Spencer Peyton, Jeffrey Pillis, Dean Pryor, Katie Saufley, Charles Schill, Michael Seeders, Courtney Seiler, Jeffrey Short, Colt Smith, Jacqueline Smith, Matthew Smith, Douglas Snodderly, Holly Stotelmyer, Andy Taylor, April Tritsch, Tatyana Udartseva, Matthew Wallace, Erin Wolford, Melissa Yount.

Grade 12 - Christine Anders, Amanda Babcock, Michael Barnes, Shayla Barnhart, Misty Barron, Jennifer Beall, Elizabeth Beatty, Kaitlin Berger, Holli Bowers, Kara Bowers, Ashley Britner, Alexis Cepura, Jeremiah Cole, Sheena Daymude, Lauren Detwiler, Amber Doudna, Joshua Exline, Jennifer Felix, Joshua Grace, Jessica Grimsley, Jessica Hall, Jaclyn Hamilton, Bradley Hartle, Brandon Higgins, Brittany Holtzman, Kimberly Hutzell, Brooke Lauver, Jessica Leiter, Andrew May, Heidi Melin, Kathryn Miller, Megan Miller, Kimberly Moreland, Amber Morris, James Mullenix, Megan Newkirk, Joenna Nicewarner, Heidi Oliver, Sandy Peterson, Rebekah Phares, Jamie Pritchett, Nicole Richmond, Matthew Rouse, Christina Skinner, Rachel Smith, Amy Speaker, Nicholas Stokes, Nicholas Stone, Phillip Taylor, Dawn Trace, Emilee van Norden, Nicholas Zube.

The Herald-Mail Articles
|
|
|