Advertisement

Shalom Christian honor roll

February 19, 2003

Second marking period



Distinguished honor roll


Grade 6 - Marjorie Brown, Hannah Crement, Amanda Davis, Owen Hawbaker, Brandt Hey, Charity Martin, Ellen Watkins.

Grade 7 - Liana Amend, Hannah Brubaker, Carolyn Oakes, Rachel Reeder, Alexis Witman.

Grade 8 - Joy Coldsmith, Dorothy Jean Ennis, Lauren Gilbert, Megan Grove, Rachel Mummert, Laura Swartley, Stefanie Yoder.

Grade 9 - Alex Brown, Amber Lehman, Julie Burkholder, Ruth Plasterer, Chad Frey, Melissa Sanders, Dawn Hawbaker, Kelly Kingsley.

Grade 10 - Anthony Eckenrode, Joshua Raber, Elyse Frey, Cayla Rohrer, Jennifer Grove, Kaitlin Shadle, Andrew Mummert, Eun-Young Shin, Brett Myers, Jordan Suders, Daniel Oakes, Fred Swartley, Ericka Potteiger, Nathan Swartzentruber.

Grade 11 - Aaron Barth, Angela Beall, Rachel Carr, Wilmer Kuhns, Christopher Lehman, Melody Peckman, Sara VanKampen, Monica Yosin.

Grade 12 - Adam Brown, Matthew Brubaker, Melissa Johnson, Katrina Layton, Paul Oakes, Joy Oberholzer, Yeremia Sutanto, Sole Vacas.




Honor roll


Grade 6 - Christopher Berkey, Zachary Kipp, Olivia Birkhimer, Timothy Landis, Charlie Bomberger, Lydia Lawson, Erin Crider, Maribeth Lesher, John Mark Ennis, Whitney Lourdon, Brent Hey, Alexander Madeira, Matthew Horner, Mary Mummert, Christina Hussack, Derek Peterson, Joy Jarjour, Nathanael Raber, Kristen Kingsley.

Advertisement

Grade 7 - Benjamin Draper, Allison Gift, Gabriel Hernandez, Derek Keener, Sara Miller, Zachary Myers, Joel Peckman, Matthew Swartzentruber, Abigail VanKampen.

Grade 8 - Heather Bert, Christopher Slick, Tiffany Danzberger, Brandon Smith, Monica Harnish, Justin Sollenberger, Andrew Jones, Chelsey West, Brittany Lentz, Tyler Petersheim, Anna Plasterer.

Grade 9 - Amanda Eberly, Walisa McCleary, Anna Harbaugh, Katie Roth, Lindsay Kipp, Ian Searcy, Alishia Landis, Sarah Teach, Daniel Lawson.

Grade 10 - Katie Burkholder, Darren Lehman, Anthony Butz, Michael Malpas, Sarah Dean, Kristen Oberholzer, Carrie Frey, Matthew Rotz, Ryan Gamber, Cody Shank, Tyler Grove, Evan Smith, Chanelle Keener.

Grade 11 - Andrew Brown, Anne Miller, Selvia Castro, Jennifer Mosher, Jonathan Coldsmith, Rachel Potteiger, Bonnie Draper, Philip Price, Stephanie Eberly, Jonathan Raber, Tiffany Gamber, Melissa Seaman, Gregory Gayman, Sheniece Strite, Rayanne Humelsine, Brandt Wingert.

Grade 12 - Justin Berkey, Joy Lehman, Nathanael Chace, Denver Martin, Simon Henry, Benjamin Raber, Laura Horst, Maria Roth, Lisa Horst, Samantha Salvant, Kristin Hultin, Krista Sollenberger, Colleen Knoll, Laura Lawson.

The Herald-Mail Articles
|
|
|