Advertisement

Broadfording Christian Academy honor roll

December 13, 2002

First marking period



Distinguished honors


Grade 1 - Adam Baer, Christopher Connolly, Tiago DeSouza, Isabel Diviniagracisa, Katelyn Ebersole, Haley Gray, Brandon Haupt, Ryan Karroll, Brandon Kline, Aaron Litten, Owen Marx, Jonathan Mehalko, Zachary Morrell, Bethany Myers, Alexandra Poffenberger, Megan Pryor, Devon Wall, Kristin Wallech, Nicole Wells, Kierra White, Tyler Wyand.

Grade 2 - Laikyn Cook, Katerne Davis, Monica Divinagracia, Aspen Flook, Justin Haldeman, Carly Hill, Kyle Martin, Tyler Peterson, Taylor Stutsman, Ben Usher, Evan Usher.

Grade 3 - Matthew Baer, Gregory Boyer, Ashley Burkett, Timothy Campagna, Katrina Connolly, Seth Dieter, Anne Hunt, Erica LeResche, Christian Midkiff, Victoria Ott, Haley Porteus, Colin Stahl, Grace Vaughn, Beverly Wells, Zachary Wolfe.

Grade 4 - Tyler Brown, Andre DeSouza, Ryan Dominguez, Kristen Grimm, Kristin Hixon, John Karroll, Amanda Kline, Ariana Litten, Sarah Lum, Catherine Marx, Caleb Myers, Taylor Quinn, Matthew South, Chelsea Stutsman, William Tenebaum, Jacob Waeyaert, Phillip Wall, Andrew Wyand.

Advertisement

Grade 5 - Rebecca Adams, Miranda Henry, Gabriel Hirsch, Sara Hovermale, Alex Kuhn, Stephanie Larrick, Emily Mowen, Emma Stahl, Sara Jo Wright, Hannah Young.

Grade 6 - Steven Economos, Danae Hart, Joshua Linck, Lacee Starliper, Christopher Usher.

Grade 7-12 - Emily Ahalt, Kyle Brown, Morgan Brown, Amanda Boyer, Lynn Economos, Jessica Fath, Tyler Fath, Zachary Fraker, Elise Franz, Leeanna Henry, Zachary Hirtsch, Michelle Horst, Lindsay Karroll, John Lytle, Jessica Mills, Brandon Royce, Jenna Smith, Emily Stransky, Shannon Stutsman, Jason Usher, Mikkell Wallech, Kayla Young, Cindel Young.




Honors



Grade 1 - Jaron King, Dale Knable, John Vaughn.

Grade 2 - Adrienne Eckstine, Brennan Mattingly, Joshua Mumma, Nathan Smith.

Grade 3 - Dylynn Bartles, Priscilla Wall.

Grade 4 - Peter Cradduck, Donnie Fritz Jr., Ryan Haldeman, Xavier Porteus, Matthew Suddith.

Grade 5 - Katie Ambush, Bryan Defelice, Lauren Gray, Travis Linck, Justin Scalf, Anthony Sica, Jordan Smith, Ashley Tenebaum.

Grade 6 - Courtney Hill, Leana Kelly, Phillip Fox.

Grade 7-12 - Eric Ahalt, Desiree' Alexander, Leslie Brown, Emily Cradduck, Ally Crutchfield, Jacklyn Line, Sierra Litten, Sarah McKinsey, Sean Moore, Andy Naylor, Ethan Reynolds, Desiree' South, Kevin Stutsman, Joshua Wright.




Department honors


Grade 3 - Shyanne Swope.

Grade 4 - Cameron Crutchfield, Allison Wolf.

Grade 5 - Christine Bachtell, Victoria Bachtell, Joshua Devilbiss, McKenna Galvin, Matthew Hall, Zachary Kegley, Brian Kindle, Kyle Punt, Rebekah Stutsman, Michelle Wells. Grade 6 - Caitlin Mickel, Maegan Taylor.

Grade 7-12 - Jordan Anthony, Justin Anthony, Jeff Boyer, Delicia Brown, Jessica Burkett, Melissa Campagna, Sabrina Campbell, Justin Cradduck, Tyler Duffey, Ashley Durboraw, Ariel Eckstine, Deon Everett, Kristin Evans, Amber Frimm, Michael Giggard, David Gudeman, Laura Hannah, Sean Henry, Charles Houser, Nichole Ingram, Brittney Knox, Stephanie Midkiff, Alan Myers, Daniel Phillips, Richard Ramsey, Harry Reed, Alex Reyes, Tara Shafer, Taylor Shafer, Alyssa Sica, Brian Snyder, Keith Snyder, Clayton Stoner, Josh Suder, Andrew Taylor, Heidi Taylor, Jacob Wigfield, Jacob Wyand, Evan Young.

The Herald-Mail Articles
|
|
|