Advertisement

Williamsport High honor roll

November 11, 2002

First marking period



Distinguished honor roll


Grade 9 - Tricia Babbie, Eli Baker, Jared Brown, Jason Brown, Emily Crilly, Alisha Eberhart, Laura Forsythe, Anastasia Greene, Lindsey Hayes, Tiffany Heyer, Collin Jackson, Caitlin Kuczynski, Ashley martin, Benjamin Martin, Lindsay Miles, Jeanette Morris, Kendal Moss, Karly Mummert, Steven Nunnally, Ciara Parker, Genevieve Sapp, Michael Schubel, Robert Shawley, Miles Stewart, Matthew Stotelmyer, Thomas Wallech, Heather Wilhide.

Grade 10 - Caitlin Berry, William Brindley, Kellyn Cole, Emily Conrad, Jessica Finster, Rebecca Gisriel, Sarah Green, Michele Haggerty, Justin Jordan, Elizabeth League, Kyle Lewis, Jennifer Martz, Erin Matonak, Erin Moyer, Adrienne Munoz, Anthony Nalley, Paige Payne, Jessica Rose, Samantha Schulman, Laura Scuffins, Erin Shoop, Brett Smith, Eric Spielman, Heather Taylor, Caitlin Witman.

Grade 11 - Abigail Andrews, Andrea Bowen, Aaron Buchman, Tyler Cannon, Njeri Emanuel, Ashley Johnson, Benjamin Jordan, Allison Moberly, Susan Mulligan, Michelle Mummert, Kevin Pelletier, Jeffrey Pillis, William Roney, Douglas Snodderly, Richard Troxell, Erin Wolford.

Grade 12 - Stefanie Barr, Cara Divelbiss, Brandon Higgins, Kara Hoffman, Lindsay Hovermale, Kimberly Hutzell, Heidi Melin, Kathryn Miller, Joenna Nicewarner, Matthew Rouse, Sarah Schulman, Rachel Smith, Nicholas Stokes, Jacqueline Vitale, Nicholas Zube.

Advertisement



Honor roll


Grade 9 - Kenneth Anders, Lindsay Anderson, Anthony Atha, Lauren Baker, Austin Barkdoll, Kelly Barnhart, Ashley Barr, Ashley Beattie, Kristin Berry, Donald Bingaman, Danielle Blackford, Jack Bowen, Garman Bowers, Lauren Brown, Philip Brown, Justin Bussard, Lauren Cole, Nina Crist, Brittney Dean, Philip Deavers, Kevin Demine, Kiana Denlinger, Lea Drury, Amy Fiorita, Michael Fredlock, Richard Gardner, Carla Gonzalez, Makenna Hardy, Trisha Hare, Ryan Heavner, David Hines, Logan Hintze, Derek Holmes, Trisha Hutzler, Stacy Ingraham, Chelsea Jones, Lauren Kelly, Jessica Kopyta, Ryan Lee, Abigail Loewenheim, Daniel Long, Jordan Lowery, Timothy Lowery, Emily Malott, Jessica Malott, Katelynn McGinley, Christopher Michael, Amanda Miller, Lindsay Mongan, Jeanne Nguyen, Matthew Oliver, Christopher Palmer, Allyson Parks, Daniel Parrish, Giovanni Perez, Ashley Plume, Angela Rhoton, Theresa Ruland, Monica Schill, Andrew Schnebly, Betsy Shaw, Samantha Snodderly, Robert Stone, Shiana Stouffer, Bradley Tritsch, Brittani Watkins, Christopher Watkins, Meghann Weaver, Shawn Wiles, Cheree Yumlu, Dennis Zimmerman.

Grade 10 - John Adams, Thomas Adams, Ryan Akers, Alexandra Albert, Summer Anderson, Melissa Appenzellar, Alan Artz, Danielle Barber, Theresa Barrett, Dylan Bender, Kayla Blair, Stephanie Bloom, Corey Broadwater, Cody Cepura, Cherie Champ, Tabatha C-Wozniak, Kristy Dewease, Audra Embly, Brian Everitts, Seth Eyler, Rachael Garlitz, Charlotte Gogin, Daniel Gossard, Steven Hall, Kathleen Harris, Katie Hart, Amber Hiser, Joni Houser, Corey Itnyre, Krisandra Joia, Joshua Jordan, Ashley Kunkleman, Christopher Martin, Jeffrey McCauley, Monica McKee, Emily McLeod, Andrew Mellott, Andrew Miller, Erica Miller, Maggie Miller, Chrissy Minnick, Ashlie Monn, Ashley Monroe, Alexander Morton, Ronald Mumma, Amanda Myers, Andrew Nalley, Chad Near, Ashton Nesmith, Doni Obitts, Bridgette Rice, John Righter, Elizabeth Ryan, D. Jake Sanders, Bryant Sigler, Summer Sines, Matthew C. Smith, Holly Souders, Patrick Speaker, Kirsten Sprecher, Matthew Sweigert, Amber Tabler, Catherine Vancour, Shenoah VanSickle, Benjamin Vatavuk, Heather Wallace, Luis Walsh, David Warrenfeltz, April Weaver, Donald Weicht, Dale Wright.

Grade 11 - Nicholas Adenhart, Derek Artz, Dustin Bachtell, Erica Bailey, Lauren Berry, Kenneth Blasko, Kayla Bodnar, Patrick Bowers, Christina Braswell, Keri Brodt, Elizabeth Coleman, Corey Cunningham, Rachel Dill, Clare Doherty, Wade Downey, Jeremiah Draper, Karen Dunn, Rachel Gossard, Michael Gower, Staci Grabill, Kevin Grolton, Tiffany Grove, Elmer Haapala, Corey Hamby, Lauren Hammann, Sarah Hardin, Krystle Heinbaugh, Devin Hewitt, Brittany Higgins, Brittany Hines, Ashleigh Hobby, Nathaniel Horner, Joanna Hose, John Hose, Jessica Ingram, Ruth Kolb, Jennifer Lavrenchik, Thomas Makin, Michael Marshall, Stephanie McCauley, Todd McDonald, Whitney Mellott, Jamie Miles, Cassandra Muck, Ryan Myers, Deadra Nazelrod, Kathleen O'Brien, Rosanne Oder, Lindsey Plotner, Chase Pollock, Melissa Pugh, Hilary Reed, Katie Saufley, Charles Schill, Michael Seeders, Tiffany Smith, Holly Stotelmlyer, Julia Sutch, Christopher Swecker, Angela Thurber, April Tritsch, Tatyana Udartzeva, Matthew Wallace, Sara Wiles, Ashley Woodham, Danielle Yost, Kaitlin Zaffaroni.

Grade 12 - Amanda Babcock, Rebecca Barber, Michael Barnes, Shayla Barnhart, Misty Barron, Jennifer Beall, Jacklyn Blackburn, Robert Bond, Ashely Britner, Melissa Bryant, Samantha Burcker, Nicole Burger, Jessica Cripps, Eric Eichelberger, Christopher Fascelli, Ryan Fischer, Joshua Grace, Jessica Hall, Jaclyn Hamilton, Alisha Hanlin, Christy Kelley, Matthew Kerns, Brittany Kershner, Gerald Kingsbury, Cory Kuczynski, Brooke Lauver, Jereme Leazier, Jessica Leiter, Stephanie Lowman, Andrew May, Megan Miller, Brooke Mills, Luci Mills, Ryan Miner, Emily Moats, Kimberly Moreland, Tiffany Myers, Megan Newkirk, Jared Payne, Sandy Peterson, Jamie Pritchett, Nicole Richmond, Jacob Skidmore, Christina Skinner, Jessica Smith, Sarah Starliper, Nicholas Stone, Denise Sullivan, Amber Taylor, Phillip Taylor, Emilee VanNorden, Holly Ward, Randal Weagley, Jeffery Weaver, Sarah Weicht, Todd Wilson.

The Herald-Mail Articles
|
|
|