Advertisement

Northern Middle honor roll

October 28, 2002

First marking period



Distinguished honor roll


Grade 6 - Rachel Amalfitano, Michael Barnhart, Jordan Barr, Mariel Beachley, Rebekah Beard, Maria Bergen, Christopher Bradford, Autumn Breeden, Bryan Calendine, Eric Cheng, Alyssa Collier, Patrick Demosky, Sydney Gilbert, James Itell, Matthew Johnston, Caroline Kreiger, Carl Ober, Lauren Ryder, Allen Sandberg, Sarah Sebrosky, Justin Wade, Elizabeth Wolfkill, Nicholas Yaraghi, Beth Zimmerman.

Grade 7 - Emma Balint, Leah Beachley, Hannah Boward, Anna Cueto, Gregory Dahbura, Gwen Demosky, Sanford Edwards, Josefa Febus, Rachel Greenberg, Katelyn Hardcastle, Brandy Hechler, Kyle Hoffman, Brandon Hutzell, Janeesha Jackson, Justin Kauffman, Gillian Kramer, Colin Lodter, Sarah Louderback, Minta Lovell, Maura McCormack, AnneMarie McPherson, Stephanie Mock, Christina Oliver, Neelam Patel, Otto Schoeck, Jessica Shuff, Victoria Strickland, Sabrina Zeger, Kaitlin Zimmer.

Grade 8 - Julie Alexander, Matthew Amalfitano, Christiann Beachley, Travis Bolio, Megan Brown, Britney Carle, Ashley Dagenhart, Mark Dattilio, Christopher Devore, Thomas Evans, Laura Farnen, Ashley Fogle, Patrick Goller, Erin Griemsmann, Amber Henry, Gabrielle Jeanty, Rebecca Lloyd, Esther Lopresto, Heather McCleaf, Blaine McLeod, Vincent Perri, Bethany Powers, Candace Pyatt, Stephanie Rulle, Elizabeth Sager, Sarah Schofield, Jill Shah, Allie Snyder, Cara Thompson, Kyle Walkley, Courtney Whorten, Jillian Zeber.

Advertisement
Honor roll


Grade 6 - Timothy Abeles, Gabriella Ailstock, Sean Austin, Jennifer Baker, Robert Barnhart, Jeremy Barron, Lindsey Beaver, Ashley Binau, Maria Borland, Stephanie Borland, Thomas Bowers, Charles Brasher, Juliana Broussard, Christen Brown, Danielle Brunner, Kirstie Bryan, Elizabeth Burdick, John Courtney, Jeremiah Cress, Ryan Devore, Breen Dietrich, Dakota Durning, Tyler Ernde, Alexandra Gomulka, Benjamin Goodrich, Rebecca Green, Destiny Grimm, Charles Grumbine, Devin Guzzetta, Robert Hansen, Robert Hardinge, James Harp, Joel Henry, Avarice Holman, Jared Hoover, Geoffrey Huntoon, Christopher James, Stephen Johnson, Nathan Johnston, Lawrence Kugler, Andrew Lake, Katelyn Marshall, Korey McCarthy, Herman Mellott, Justin Mills, Adrien Mott, Sulgi Mun, Amanda Myers, Tanner Newcomb, Christopher Pangborn, Alex Persinger, Brooke Pettner, Star-Lena Quintana, Ashley Rea, Megan Remsburg, Darly Rodriguez, Zachary Sandonato, Jolene Scheetz, Angelia Shafer, Taryn Shank, Sana Siddiqui, Ashley Smith, Jeffrey Smith, Jacob Steich, Jordan Thurber, Robert Warnick, Jameson Williams, Rachel Yesacavage, Matthew Young.

Grade 7 - Corinne Bagley, Hannah Barton, Jennifer Bowlus, Susana Brown, Patricia Byers, John Cade, Victor Caroscio, Amber Catron, Erin Criswell, Pamela Cruz, Reaya Disney, Zaykia Fowler, Kamera Gordon, Meagan Graff, Jesse Grote, Timothy Gullace, Tiffany Harbaugh, Nathan Harden, Alicia Henderson, James Hill, Emily Jackson, Chelsea James, Carrie Johnson, Jelena Jokic, Shelley Jones, Kylie Kline, Alexander Knepper, Sean Kross, Brianna Lapole, Brooke Long, Ned Lucas, Robert Lynch, Annette Marinelli, Jake McDonald, Morgan McLeod, Lauren Metz, Audrey Mills, Anatasia Mitropoulos, Joseph Monath, Brittany Obitts, Jessica Peck, Amelia Plank, Noah Porter, Paul Rea, Jeremy Robbins, Lauren Sandberg, Nathaniel Sanders, Gretchen Schoeck, Aaron Schroyer, Dean Sefsic, Devon Showe, Alan Sines, Kasey Spickler, Duncan Stewart, Ryan Stottlemyer, Mikel Thomas, Ethan Unruh, Michael Varady, Alan Walker, Paul Widmeyer, Drew Williams, Claire Wills, Gabriella Yacyk, Adam Yost, Joshua Younker, Devan Zeger.

Grade 8 - William Abeles, Amanda Albin, Chelsea Becton, Darnell Benson, Earl Blanchard, Ericka Blanchard, Jessica Bloss, Joshua Borland, William Brandenburg, Christopher Cline, Whitney Colombo, Amanda Crossland, Kalvin Day, Michelle Decatur, Shawniece Disney, Janae Dotson, Steven Ebersole, Brittany Ecker, Katie Everhart, Stephanie Fierros, Melinda Gagliano, George Gelestino, Alejandro Gomez, Paige Harrison, Jarell Hasan, Morgan Heintzelman, Kathryn Hemphill, Ashley Hill, Jenna Hornbaker, Christopher House, Joseph House, Jalisa Jackson, Brandon Jimenz, Brittany Jordan-Paddack, Mary Kavanagh, Logan Kelso, Thomas Lane, April Marinelli, Nicholas Mazzei, Michael McClanahan, Brooke McCoy, Darin Mency, Nicole Miller, Billie Munson, Ashley Murray, Brittney Nelson, Megan Nicholson, Erin O'Brien, Dustin Perrott, Kaitlyn Perry, Meredith Pickett, John Proctor, Cadyn Robinson, Charlene Sandonato, Jessica Schlosser, Michael Schultz, Tia Scott, Amy Shoop, Michael Smith, Stephen Smith, John Snyder, Lindsay Snyder, Carl Spessard, Tori Stottlemyer, Jonathan Strait, Laura Tantillo, Gerale Teus, Michelle Thompson, Colton Todd, Kelly Toms, Travis Tracy, Alyssa Unruh, Valentina Wheeler, Veronica Wheeler, Robert Whittington, Janina Wiles, Ebonie Williams, Tara Williams, Kathryn Zimmerman.

The Herald-Mail Articles
|
|
|